Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Ettől nem lesz...

Mit tegyek? Ettől nem lesz gyökérkezelésem igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Lehet két fog között szuvasodás? Vagy fogkő lenne ott? December 29. - én este próbáltam kiszedni az étel maradékot fogpiszkálóval. És hát azon a ponton bevérzett. Ettől ugye nem lesz bajom? Nem kell gyökérkezeltetnem igaz? Egyből öblítettem, mostam fogat és szájvízeztem is. Nagyon fájt akkor. És most is érzékeny és enyhén fáj ott. De eldönteni nem tudom, hogy a fogam vagy az ínyem fáj. Ez jó jel ha nem igazán fáj annyira?


Bocsánat ha sok kérdésem van. De nagyon félek. További szép napot mindenkinek. És előre is köszönöm a válaszokat.


2023. jan. 7. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
miért ne lehetne ott szuvasodás.. Ha fáj folyamatosan, nem múlóan, akkor gyökér kezelni kell.
2023. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az szuvasodás is, de valószínűleg az ínyedet sértetted fel. Használj fogpiszkáló helyett fogselymet.
2023. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mi a fenének kell egy vacak ínygyulladás miatt rettegni? És hogy merül fel egy minimális szivárgó vérzés miatt a gyökérkezelés?! A benn rekedt kaja ingerelte az ínyedet. Használj pár napig Corsodil szájöblítőt, C vitamint, és ha még úgy is fáj, kérj időpontot a fogorvoshoz, nem gyökérkezelésre! Te ugye rettenetesen szorongó vagy? Nem gondolkoztál még pszichológuson?
2023. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára felsértetted az ínyed a fogpiszkálóval, fogselymet vegyél inkább. Pár nap és elmúlik a fájdalom ha csak felsértetted, de ha továbbra is fáj menj fogorvoshoz, mert 2 fog között is lehet szuvasodás és akkor azt be kell tömni. Egyébként a gyökérkezelés sem halálos, miért rettegsz ennyire tőle?
2023. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként attól mert nem fáj a fogad, még lehet nagy gond, tehát ha bármit érzékelsz érdemes megnézetni, viszont amit te írtál egész biztos nem gyökérkezelést igényel, de egyébként a gyökérkezelés sem halálos, nekem 3 gyökrékezelt fogam is van és most csinálják a 4ediket sajnos, de élek és megy az élet tovább.
2023. jan. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezt így lehetetlen megmondani. De nem gondolod, hogy addig kéne elmenni a fogorvoshoz, amig csak ennyi a probléma? Lehet, hogy csak egy kis szuvasodás, vagy csak felsértetted az ínyt. De ha tényleg gond van, és halogatod, csak rosszabb lesz. Nem gondolnám a leírtak alapján, hogy ez indokolna egy gyökérkezelést. De attól sem kell így rettegni, teljesen el lehet érzésteleníteni, modern eszközökkel viszonylag gyorsan megvan, komolyabb fájdalom nélkül.
2023. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mit tegyek?"

Kérj időpontot fogkőleszedésre és szűrésre, ha már régen volt. Ezen kívül vegyél fogselymet vagy fogköztisztító kefét és vagy vidd el a fogorvoshoz, hogy segítsen, vagy akár otthon YouTube segítségével tanuld meg, hogy hogy kell használni.


"Ettől nem lesz gyökérkezelésem igaz?"

Ettől nem.


"Lehet két fog között szuvasodás?"

Lehet.


"Vagy fogkő lenne ott?"

Nem tudom mi van neked ott.


"December 29. - én este próbáltam kiszedni az étel maradékot fogpiszkálóval. És hát azon a ponton bevérzett. Ettől ugye nem lesz bajom?"

Nem.


"Nem kell gyökérkezeltetnem igaz?"

Nem


"Ez jó jel ha nem igazán fáj annyira?"

Végül is.

2023. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!