Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem hat a legtöbb...

Miért nem hat a legtöbb érzéstelenítő fogkezeléskor?

Figyelt kérdés

Csomó fogorvos elküldött már, azt hitték szórakozom, pedig akármennyire erőltetem meg magam nem tudok kamu sírni.

Főleg a felső fogsorom ilyen, legutóbbi alkalommal is 5(öt!!!) Injekciót kaptam, mert ugyan elzsibbadt, de a fogam érzékeny maradt. Nem volt begyulladva, sima tömés, de ahogy nekilátott éles, erős belenyilalló fájdalom volt, összerándultam. Nagyon félek és szomorú vagyok, mert attól tartok turnom kell ezeket a borzalmas fajdalmakat, mert muszáj megcsinálni a fogaimat.


2023. jan. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hatnak a fájdalomcsillapítók. Olyan viszont van hogy valaki a minimális fájdalmat sem bírja.
2023. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olvastam már másik hasonló esetről is, akinél nem működik a helyi érzéstelenítés. Nálad sosem működik, vagy néha igen? Mert különböző szereket használnak, ha valamelyik hat, derítsd ki, melyik az, és onnantól nincs gond. Az is lehet, hogy nálad nem pont úgy futnak az idegek, ahogy az anatómiakönyvben meg van írva, így egy kicsit máshova kell adni a gyógyszert, amit valamelyik orvos eltalál, valamelyik nem.


Ha pedig még soha nem sikerült érzésteleníteniük, a fájdalmat pedig nem vagy képes elviselni, akkor az altatásos fogászat lesz a megoldás, hiába drága. Meg nagyon-nagyon alapos fogmosás, szájvíz, fogselyem, lepedékfestő-tabletta minden fogmosásnál, nagyon gyakori fogorvosi kontroll, fogkőleszedés. Hogy minél ritkábban kelljen altatni. Ha háromhavonta mész, akkor remélhetőleg még olyan picinek észreveszik a lyukakat, hogy nem is kell érzésteleníteni, kibírod anélkül is, ha nem is lesz kellemes.

2023. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ugyanez volt velem is. A Lidocain helyett kaptam másikat, az jobban hatott.
2023. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogászati asszisztens vagyok, láttam már ilyet. Legtöbb esetben szokott segíteni, ha nem sima lidocaint kap a begeg, hanem egy másik érzéstelenítőt. Az erősebb, és a gyulladt szöveteket is jobban érzésteleníti. Egy olyan szélsőséges pácienshez volt eddig szerencsém, akinek konkrétan semmi nem hatott. Nem akartam elhinni amit látok. Ráadásul szegénynek fogat kellett húzni, többet is. Na én biztos altatást kértem volna inkább. De ez nagyon ritka, ha ügyes kezű a doki, jó helyre ad jó anyagot, nameg eleget belőle, akkor működnie kell. Csak akkor elkerülhetetlen a fájdalom, ha nagyon gyulladt a fog.
2023. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cubina ***** válasza:

A sima lidocainos injekcióból nekem is 4-5 szokott kelleni, hogy ne érezzek fájdalmat. Viszont a másik miatt, amibe adrenalint kevernek, kétszer is a mentők vittek el a rendelőből, mert olyan fulladásos allergiás rohamot kaptam, hogy utána órákig meg se tudtam mozdulni és hónapokra megzavarta a szervezetemet. A normál 5-ös cukromat 25-re felvitte. Bedagadt az egész testem, vörös voltam, nem is sírtam, mégis ömlött a könnyem, taknyom, nyálam, nem kaptam levegőt, nem bírtam kinyitni a szemem, azt hittem, hogy végem van. Még a pánikrohamnál is rosszabb volt ez. Olyan érzés volt a roham után, mintha egész nap teljes erőmből futottam volna. A doktornő meg az asszisztens halálra ijedtek, nem tudták hogy mi történik velem, hiába kérdeztek, nem tudtam válaszolni sem.

És az volt az érdekes, hogy amikor azt beszúrta, egyáltalán nem az ínyem zsibbadt el, hanem az agyamra szállt rá valami zsibbadt köd. Mivel nem hatott, ezért kaptam még hármat belőle, és utána lettem nagyon rosszul, de ugyanúgy nem zsibbasztotta el az ínyemet. Előtte volt pár perc, addig gyorsan be is tömte a fogat, hiába fájt.

Épp nézegettem a kis tükörben, hogy milyen lett a tömés, amikor lezuhantak a kezeim magam mellé és elsötétült minden.

Borzalmas élmény volt, és már másodszorra történt meg.

Persze, az orvosok csak néztek, hogy az adrenalinra senki nem lehet érzékeny, mert az egy hormon, amit a szervezet termel. Ilyen súlyos reakciót meg még sose láttak.

Csakhogy a gyógyszeripari adrenalin nem ugyanaz, mint amit a szervezet termel, hanem egy mű dolog, vegyi anyag.

Ennek ellenére szerintük soha senkinél nem okozott gondot, csak nálam.

Mivel elég sűrűn járok fogászatra, mindig mondanom kell, hogy adrenalinost nem kaphatok.

Inkább szúrjanak be 10 lidocainost (úgyis csak az első kettő fáj), minthogy az adrenalinosból kapjak, ami nem elég, hogy egyáltalán nem hat, még ki is nyírja a szervezetemet.

2023. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy apró pontosítás: az általános fogászati érzéstelenítő az a tonogénes lidocain, azaz adrenaint tartalmaz. Ha valaki az adrenailt nem bírja, akkor létezik tonogén mentes lidocain, azaz abban nincs adrenalin. Aztán egy másik, külön kategória az, akik magára a lidocainra allergiásak, ilyen esetben van másfajta érzéstelenítő is, de azokban is gyakran van adrenalin. Ami az összesben közös, hogy hatásosak, csak pont érzékenységek miatt van sok variáció. Természetesen, ezeket fontos jelezni, és pontosan tudni, hogy mi váltotta ki a problémát.
2023. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!