Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem hatott az érzéstelen...

Miért nem hatott az érzéstelenítő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam fogorvosnál fogtömésen és mikor beadta az érzéstelenítőt hirtelen elkezdett kalapálni a szívem és rosszul lettem!

Majd mikor elkezdte a fúrást azt hittem besz@rok! Ezt látta is és adott még egy injekciót.. ez se segített így folytatta a tömést.. mitől lehetett ez? Talán mert nem ettem előtte semmit? Vagy azért mert megvagyok fázva?



2022. nov. 30. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha be van gyulladva,akkor nem hat.
2022. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem volt begyulladva
2022. nov. 30. 20:00
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
De, be volt gyulladva, csak még nem okozott panaszt a gyulladás.
2022. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Azt hagyjuk ki ugye hogy elkezdett verni a szive és rosszul lett.


Allergiának is hangozhat.


De mindegy, 1-es nek nincs igaza. Begyulladt ínyt vagy ideget is lehet érzésteleníteni. Ideg esetén ezt nevezik "ideg-blokk"-nak.


Ami történhetett:


- Túl sok C vitamin gátolja az érzéstelenítőket.


- Több érzéstelenítő kellett volna


- A doki elcseszte a szurit


- Szorongtál, és a fájdalom nem volt akkora


[link]


A fog meg nem tud begyulladni, 1-es.

2022. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

#4 mint ahogy az injekciót sem a fogba adják. Soroljunk még nyilvánvaló tényeket egymásnak, vagy befejeztük a "szándékosan félreértek valamit csak azért, hogy hülyének tűnhessen a másik ember" részt? 🙃

Az első voltam.

2022. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy fogam, amit már 5 különböző fogorvos kezelt, több alkalommal. Az 5-ből 2 tudta érzésteleníteni, a legelején is, mikor full gyulladt volt. A másik 3-nak nem sikerült több próbálkozásból sem. Szóval én a "béna az orvos" eshetőségre tippelek. (A szóban forgó fogam végül megmaradt szerencsére.)
2022. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4


Akkor ne írj baromságot, mert a műtéteknek meg egyebeknek ellentmond az a véleményed.


Szóval befejezed a hülyéskedést?

2022. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Plána úgy, hogy a kérdező eleve írta, hogy nem volt begyulladva?
2022. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Lidokaintól lehet “szivkalapálást” kapni!
2023. ápr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az érzéstelenítőben levő adrenalin is okozhatja. Ezt azért adnak hozzá, hogy gyorsabban hasson. Viszont van aki érzékenyen reagál az adrenalinra, ilyenkor van ez a hirtelen szívkalapálás, rosszullét. Viszont tudnak adni olyan éezéstelenítőt is, amiben nincs adrenalin olyan esetben, ha tudja az illető, hogy ő érzékeny rá.
2023. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!