Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat megint a gyökérke...

Miért fájhat megint a gyökérkezelt fogam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 4 hete fejezte be a doki a gyökérkezelést az egyik fogamon, nagyjából 4-5 alkalom volt, mire végzett vele. Be is volt gyulladva, kegyetlenül fájt, de az első kezelés után kaptam rá antibiotikumot.

Most viszont harapásra érzékeny lett és ha megnyomom a gyökérnél az ínyemet, akkor fáj is. Nem elviselhetetlen egyáltalán, inkább csak kellemetlen és idegesít, hogy ennyi kezelés után mégiscsak fájdogál. Mi lehet a gond? El fog múlni vagy menjek vissza?

Egyébként még van két tömni való fogam, amivel fogok visszamenni, csak nem tudom, hogy ezt említsem-e neki.



2023. jan. 11. 00:17
 1/9 Shora válasza:
Azt tanácsolom hogy jobb lenne visszamenni, biztosra menj semmi gond nincsen ott.
2023. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szabadna fájnia. Esetleg az lehet hogy nem talált meg minden idegszálat a fogban. Valahol maradhatott idegszál ezt csak max röntgennel lehet megnézni! Nekem is van ilyen fogam néha picit megfájdul aztán elmúlik pedig gyökérkezelve van és már híd is van rajta.
2023. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4-5 kezelés nem sok. Nekem anno vagy 15 ször kellett mennem harmadik újragyökérkezelés miatt. 14 évvel az első próbálkozás után. 4-5 alkalom csak beletört tű kipiszkálására ment el.
2023. jan. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként készült röntgen akkor is, mikor készen lett, még nekem is megmutatta az orvos.
2023. jan. 11. 01:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Apex lokátort használt az orvos, lézerrel tisztogatta?
2023. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után már nem szabadna fájnia, lehet eddig tartott az antibiotikum gyulladáscsökkentő hatása, legalábbis nekem így volt, mindig újra begyulladt 1 hónap után. Újra gyökérkezelték, majd rezekálták, végül kihúzták.
2023. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uhh. Hát húzni drasztikus. 13 év ig úgy éltem a fogammal, hogy annyit mondtak, ne egyek-igyak forrót és akkor majd nem lesz érzékeny. Akkor meguntam, adódott egy lehetőség és 13 év után megcsinálták professzionális módon. Ez utóbbinak tavaly volt 6 éve. Jelenleg is a helyén van, 21 évvel az első kezelés után. Szóval megéri kezelgetni.
2023. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#5 Megnéztem a neten mi az 😅 Igen,használt olyat is és szerintem lézer is volt, mert volt egy alkalom, amikor valami füstölgött. Egyébként azóta is változatlan a helyzet, olyan kis érzékeny ez a fogam. Még egyszer mennem kell vissza egy másik fogam miatt, akkor majd megemlítem a dokinak, megkérdezem mi a véleménye.
2023. márc. 29. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok! Sztem valahol maradhatott idegszál amit nem égetett ki...nekem is van ilyen fogam irtam is hogy már híd korona is van rajta. Néha megfájdul és ennyi! A fogorvosom sem értette miért fájhat. Elküldött elötte arcüreg röntgenre ott sem találtak semmit! Mosom azt ennyi! Ha tartósan elkezd fájni akkor van probléma mert akk valószinű ki kell húzni vagy megprobálni újra gyökérkezelni.
2023. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!