Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem fog elvérezni a fogam...

Nem fog elvérezni a fogam helye éjszaka?

Figyelt kérdés

Bal oldalon, felül, hátul egy nagyon gyulladt, nagyon rossz és elég nagy fogamat húzták ma ki. Nem is úgy mondom, hogy húzták, mert alig látszott ki, le volt törve majdnem teljesen, hanem vésték, úgy mozdította ki a fogorvos, majd csak a legvégén használt gyökérfogót.

Mélyen voltak a gyökerei és hiába zsibbadt el az ijnekciótól, csak fájt a húzás, megint és megint adott be ijnekciót, 3-at adott be, mégis nagyon fájt a húzás, olyan mélyen benne volt az ínyembe a fog.

Nagy nehezen eltávolította, majd ráharaptam egy kemény akármire, amit 15 percig kellett harapni. Azt mondta a fogorvos, hogy nem szabad szívni, nyalogatni. Még egy óra múlva is vérzett a helye, meg fáj. Azt tudom, hogy az, hogy fáj a helye az normális. Viszont attól tartok, hogy nem-e kezd el éjszaka vérezni. Mennyire gyakori, hogy valakinek a napközben kihúzott nagy foga helyén éjszaka indul meg a vérzés? Kell -e tartani, félni attól, hogy éjszaka megindul a vérzés? Nem fog szerintetek elvérezni éjjel a fogam?

A húzás, vagyis vésés ma volt délután 2 körül.



2023. jan. 13. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

De igen, elindulhat. Abban az esetben be kell vinni téged a fogászati ügyeletre.


Folyik belőle a vér, de mennyire? Ha csak nedvedzik, azzal még nincs baj.

2023. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De, ha alszik az ember, hogy veszi észre?
2023. jan. 13. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy vészes vérzés fog fellépni éjszaka, addigra már eltelik majdnem fél nap, elkezd kialakulni a vérdugó (alvadt vér darab). Ezt a vérdugót nem szabad eltávolítani, nem szabad szívni, piszkálni, belenyúlni, öblögetni, mert akkor tényleg elkezdhet ujra vérezni és be is gyulladhat a helye. Nekem 3 nagy fogamat távolítottak el, abból az egyik hasonlóan nehéz húzás volt mint neked, de nem volt vele semmi gondom, azon kívül hogy napokig sajgott.

Pár óráig még szivárog belőle a vér, az normális, ne aggódj.

2023. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Pát éve kihuzták a fogamat. Utána nem volt problémám. Másnap reggel ugy ébredtem fel, hogy csurom vér volt a párnám. Azonnal az ügyeletre mentönk, ahol beletunkoltak egy darab gézt, nagyon fájt, de ezután már nem volt problémám.
2023. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Azt hiszem már későn érdeklődöm. Holnap ki kell huzni egy lenti és egy fenti fogamat, amik már évek óta fájnak. Az egyik két hetemeggyült, az arcom is nagyon megdagadt, nem lehetett hozááérni. Pár nap mulva reggel láttam, hogy lelappadt, rögtön tudtam, hogy kifakadt.Holnapra kaptam időpontot az orvosnál. Nem ez a problémám. 2. tipusu cukorbeteg vagyok. Napi négyszer inzulint kell beadnom.Hogy oldjam emg az étkezést utána? Látok tanácsokat, de nekem olyan kell ami szénhidrátot tartalmaz /is/ Kérem valaki tanácsát!
2023. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!