Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny lett a fogam, doki...

Érzékeny lett a fogam, doki gyökérkezelni akarja de nincs 50 ezrem. Más megoldás nincs?

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 06:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Kihúzni?
2023. jan. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
A tb-támogatott "körzeti" fogorvos ugyanúgy végez gyökérkezelést, mint a magán fogdoki.
2023. jan. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A körzeti fogdoki által végzett tömések eddig mind kiestek, rondán is dolgozik, éles marad, tök egyenes a fogfelszín, hozzá nem mennék. Úgy csinálja hogy nemsoká koronát kelljen csináltatni, az meg eléggé húzós. Mivel a 2 szomszédos foggal együtt 3 korona.

Amikor fúr a fogdoki egy fogat, és az eléri az idegcsatornát, akkor még be tudja tömi? Vagy gyökérkezelni kell? Akkor meg elhal a fog.

2023. jan. 14. 06:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak alul 3 hiányom van, nem kéne már több. Koronákra nincs pénzem sajnos.
2023. jan. 14. 06:32
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Pedig nincs más megoldás, vagy gyökérkezelés vagy húzás. Gyökérkezelt fogra ajánlott a korona, mert egy idő után letörhet a fog.
2023. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Nekem is ezt mondták az ügyeleten amikor nagyon érzékeny volt és fájt.. aztán vettem zöld erőspaprikát és odaszorítottam és elmúlt, nekem bevált :)
2023. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi foghiány mellett teljesen mindegy, hogy azt az 1-et kivel kezelteted mennyiért. Meg kellene tanulnod az alapos fogmosást és ki kellene alakítani hozzá a rutint. Ha valamiért fizetsz, akkor kezdd ezzel, folytasd a jóféle fogkefével, fogkrémmel, szájvízzel és selyemmel vagy fogköztisztítóval. Olcsóbban kijössz és többet nyersz vele.
2023. jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jaj ne tanitsál már, aki olyan géneket örökölt, az sikálhatja napestig. Képzeld használok fogköztisztítót, fogselymet, jóféle fogkefém van, öblítőt használok. Hihetetlen ugye? Van aki egész életében csak párszor járt fogorvosnál.
2023. jan. 14. 11:37
 9/9 arpi1969 ***** válasza:
érdekes én magán-fogorvoshoz járok, kb 40 egy ilyen gyökérkezeléses tömés. Milliomos barátaim pedig mégis ingyen csináltatják körzetivel,..., egyébként azok között van szuper ügyes, csak kérdezni kell másokat hogy ki az
2023. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!