Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyakori az, hogy állandó...

Gyakori az, hogy állandó fogszabályzó feltétele előtt fogat kell kihúzni?

Figyelt kérdés

Állandó fogszabályzót szeretnék, úgy néz ki, hogy beleegyeznek a szüleim is. Unokatestvéremnek is van, és mielőtt feltették neki, ki kellett húzni 2 fogát, mert nem fértek másképpen a fogai a szájába. Mi pénteken megyünk valami röntgen-re és nagyon félek, hogy nekem is kell húzatni :-S Mert akkor nem egyeznek bele a szüleim :-S Egyébként eddig éjszakaim volt 1 és fél évig de nem nagyon használt, igaz nem is nagyon hordtam mert mindig problémám volt vele.

14/L


2010. okt. 3. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha nem férne el a szádban a fog akk ki kell huzni . nekem is felülröl huztak 2 t

mert a szemfogam egy másik fogam felé nött és nem volt helye. sajnáltam én is kihuzatni de egyáltalán nem látszik h 2 foggal kevesebb lenne a számban és most nagyon szépek a fogaim szerencsére

2010. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :)
2010. okt. 3. 13:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy fogszabályzó, igen költséges dolog, természetesen meg is szolgálja később az árát. Csakis akkor kell kihúzni fogat, ha később a fogak állása nem lenne megfelelő tehát csak ártana a fogszabályzó, egymásra csúsznának a fogak fájna stb. HA ki is kell húzni fogat azzal nem kell törődni, mert később ahogy a fogaid beállnak 1,5-2 év alatt csodálatosan beilleszkednek arra a hiányos helyre, szépen betöltik. elsőnek is röntgent, s majd kiderül minden. Sok sikert, s szép fogsort a későbbiekben! :)

2010. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a szüleid miért nem egyeznének bele?hisz a te fogsorodrol van szó.

Ha húzni kell,nem kell félni,ahogy irták már,nem fog látszani a helye.

2010. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kihúztak kettőt fenntről, de nem látszik meg a helye.
2010. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, ha tényleg húzásról lesz szó, megmutatom nekik mit írtatok hátha megenyhülnek kicsit :)
2010. okt. 3. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én szüleim se egyeztek bele a foghúzásba!

És örülök neki, hogy így álltak hozzá. 3 fogorvos mondta, hogy 4 fogat kellene kihúzni (felül 2-t, alul 2-t) de azt mondták, hogy addig keresünk orvost, ameddig nem találunk olyat, aki elvállalja foghúzás nélkül.

És találtunk!

Nekem is olyan volt a felső fogsorom, amit az első válaszoló írt, hogy a szemfognak nem volt helye, gondolom neki is fentebb volt.

Szóval találtunk egy dokit, aki húzás nélkül elvállalta. 5 évbe telt, mire megcsinálta, de megérte!

Kb 6 éve vették le, nagyon picit mozdultak csak el a fogaim, persze kellett hordanom utána éjszakait, de már 4 éve nem hordom.

21 N

2010. okt. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen előbb mindenképp a röntgen szükséges, aztán a doki meg tudja mondani,hogy mit lehet kezdeni veled=)

Amikor anyuval úgy döntöttünk,hogy összegyűlt a pénz a fogszabályozóra és bele lehet vágni,akkor elmentem a legjobb dokihoz, akihez amúgy is jártam=) és ő ugye előtte is mondogatta,hogy kellene a fogszabályozó....

Na aztán belevágtunk, nekem 4(kisőrlő)fogamat kellett kihúzni, mert cefet csámpásak voltak és hát ugye azért lettek ilyen torlódottak, mert nem volt hely nekik. A doki azt mondta,hogy mind a 4 bölcsességfogam ki fog nőni és annak van rágófunkciója igazából,a kisőrlőknek meg nincs,tehát azokat húzta ki=D

Nekem is van két olyan ismerősök aki nem engedte,hogy kihúzzanak neki fogakat, de a fogszabályozót feltetette, szépek lettek a fogai, rendbe jött.Aztán 2-3 hónap után visszamentek a fogai majdnem a kiindulási helyükre.És én csak ilyenről hallottam...mármint,hogy ha húzni kell,akkor az nélkül NEM lehet rendesen helyretenni a fogakat. Arról nem is beszélve,hogy sokkal de tovább tart, ellenben ha húznak fogakat,akkor fél vagy 1 év.

Nem kell félni a foghúzástól, nem fáj, nem rossz...

Nekem úgy csinálta amúgy,hogy feltette a fogszabályozót, egy hónapig fent volt, hogy kilazítsa a foggyökereket és így utána egy apró mozdulattal simán ki is húzta őket.Ha ez nem lett volna,akkor lett volna a ropogás csattogás:S

Nekem 5 hónapja van meg a fogszabályozóm, 4 hónapja lettek húzva a fogaim és már egyáltalán nem látszik a helyük, úgy belemásztak a szemfogaim=D

Én úgy gondolom,hogy ennyit megér az,hogy szép és egészséges fogaid legyenek még hosszú hosszú évekig,mert ugye a csámpásan álló fogakat nehezebb mosni ás ez miatt hamarabb romlanak stb. Lehet,hogy így majd 60 évesen is a saját fogaiddal mosolyoghatsz=)

Én csak annyit tanácsolok,hogy jó orvost keressetek, akiről még egy rosszat sem hallottatok.Mert a fogszabályozást is nagyon el lehet rontani.

20L

2010. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

utolsónak köszönöm, hogy ilyen hosszan leírtad nekem :)

2010. okt. 4. 16:03
 10/12 anonim válasza:

igen nekem is novemberben rakják fel és nekem is felül kell ketttőt

győzd meg a szüleidet mert szerintem biztos h meg fogjaa érni

ha anyagiak nem engedik akkor menjetek ingyenes fogorvoshoz

általában minden városbaan van egy

2010. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!