Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A dm-ben kapható fogkrémek...

A dm-ben kapható fogkrémek közül melyek fluor/fuorid mentesek?

Figyelt kérdés
Neked melyik vált be?

2023. jan. 19. 07:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta Dentomin natúr fogport használok, de most lehet, hogy kéne egy kis fogkrém is mellé, de nagyon szenzitív, mert sok fogkrémet nem bír a szervezetem.
2023. jan. 19. 07:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A fogorvosok álma leszel pár év múlva!
2023. jan. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2. Ez biztosan nagyon jó, csak van, hogy allergiás vagyok az aloe verára és emiatt nem tudom, hogy be merjem-e vállalni. ☹️

(Nem mindig vagyok rá allergiás, de lehet, hogy a mennyiségtől is függ, a fogkrém pedig valószínűleg minimálisat tartalmaz, szóval lehet, hogy kipróbálom.)


#3. 44 éves elmúltam és annyira jók a fogaim, hogy senki mást nem ismerek, akinek ilyen problémamentes lenne a fogsora!!! Úgyhogy kár volt beszólni!

Utoljára 13 éves voltam, amikor tömve volt fogam, azóta semmi lyuk!

2023. jan. 19. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Az jó, hogy jók a fogaid még ennyi idősen is, de hát ez nem biztos, hogy csupán a fogkrém vagy fogpor miatt van. Elvileg, ha valaki rendszeresen mos fogat, meg van a higiénia, genetikája is olyan, meg van a megfelelő anyagcsere, akkor még 60 évesen is van akinek jók a fogai. Volt egy időszak, amikor kitalálták, hogy a fluorid mentes fogkrémek jobbak, de alapvetően nem lett a fluorid sem kivezetve.
2023. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Hosszú távon egyiket sem használtam, de a Biorepair és Nenedent fogkrémekről tudom, hogy fluoridmentesek. Rövid távú használat mellett nem tapasztaltam különbséget a fluoridosokhoz képest.
2023. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Végül ez lett:

[link]

2023. jan. 21. 09:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Örülök yhogy talaltal fluoirID mentes fogkrémet, bár nem tartom jó ötletnek a használatát hosszútávon.


Kis kiegészítés,mert latom a kérdésben sem érted pontosan milyen anyagról kérdezel.


Fluor: Halogén gáz,nagyon reaktiv nagyon mérgező. Semmilyen fogkremben nincs.

Fluorid: Ez egy ion. Egy vegyület része. Nem veszélyes! Ennek az ionnak a vegyületeibol (is) épül fel pl. A csontjaid es a fogaid.

Ezenkívül minden asvanyviz,csapviz tartalmazza.

Illetve ezt rakjak a fogkrémekbe nagyon helyesen.

Hosszútávon Nagyon nagyon fog érződni a hiánya,de erre majd a fogorvosi kezelesek lesznek válasz par ev mulva

További minden jót kívánok !

2023. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítás: fluoridmentes fogkrém.

Minden jót neked is.

2023. jan. 21. 21:11
 10/12 A kérdező kommentje:

#6. Azóta is azt a Biorepair fogkrémet használom és nagyon jó!


Sok évvel ezelőtt kipróbáltam több fluoridmentes fogkrémet is, külföldről is rendeltünk és egyik sem vált be. Elég érzékeny az ajkam.

Kicsit ettől is tartottam, hogy nem lesz jó és ki fogja kezdeni a számat, akár kívül, akár belül.

De nincs így. És ez nagy megkönnyebbülés.

És hát van egy rossz szokásom, 3 percnél tovább szoktam fogat mosni. De ezzel a fogkrémmel az sem gond. Szóval nekem nagyon bevált!!!

Köszönöm szépen a tippet, másnak is ajánlom, ha hasonló igényei vannak. :)

2023. febr. 12. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!