Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez normális a fogszabályzónál?

Ez normális a fogszabályzónál?

Figyelt kérdés
A felrakása előtt mindenkitől azt hallottam hogy nem ehetek kemény ételeket, vigyázni kell mit eszek, hogyan eszek, stb. Jó, első három napban tényleg fájt, de azóta fokozatosan hozzászoktam így az evéshez, nem okoz különösebb problémát/fájdalmat a rágás/harapás(max nagyon minimálisan), sőt a doki azt mondta hogy 2-3 hétig!!! csak pépeset eszek, de hát én úgy éhen is halnék:D (ha csak nem rosszul emlékszem ahogy mondta). Úgyhogy igazából én csinálom rosszul, én vagyok a felelőtlen, vagy csak megijesztettek ezzel az evés dologgal?
2023. jan. 25. 04:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Rágót kerüld, keménycukorkát csak szopogasd, ne rágd, illetve az olyanokat kell kerülni, mint a mogyoró. Harapni sem kéne, elég kellemetlen, ha meglazul vagy le is esik a brikett. Persze ismertem olyat, aki simán rágózott vele, én mindent betartottam, és mégis volt, hogy meglazult a zápfogamon, és újra kellett ragasztani.
2023. jan. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a választ!

Egyébként nekem azért rakták csak fel mert van egy rés a két felső fogam közt, azon kívül teljesen okés minden.

Nagyjából mennyi idő múlva látok változást? mert egy hete van fent. már most is látom kicsit hogy kezdo osszehúzni, mikir húzza össze teljesen, ha csak a rés miatt van fent, lehet hogy leveszik egy éven belül?

2023. jan. 25. 04:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem elég kusza volt a fogam, és 1 év helyett 9 hónap után levették, viszont a kivehetőt még évekig hordtam utána. Majd az orvos tudja. Jobb, ha tovább fenn van, mintha hamar leveszik, aztán 5-10 év múlva felnőttként, sokkal drágábban megint fel kell rakatni. Én nem nagyon figyeltem a változást, állítások után 2-3 napig kicsit kellemetlen volt, le is adtam a gyerekkori kilókat.
2023. jan. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!