Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért erőltetik a fogorvosok...

Miért erőltetik a fogorvosok az elektromos fogkefét?

Figyelt kérdés

15 év alatt már öt fogorvosnal jártam, az utolsónak már azt fullentettem a kérdésére hogy azt használom. De utálom, tök kicsi, marha sokáig tart vele a fogmosas. Értem én, hogy a rezgessel bejut oda ahova a kézi nem... De én akkor is utálom.


Mi jó még benne???


2023. jan. 29. 00:55
1 2
 1/11 japierdole98 ***** válasza:
84%
Sokan nem tudnak amúgy fogat mosni, nem elég sikálni a fogadat, nekünk külön megjegyezte a fogorvos hogy körkörösen kell, jó alaposan. Sokaknak ez nem megy ezért erőltetik
2023. jan. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Hogy érted, hogy marha sokáig tart vele a fogmosás? 2-3 perc fogmosás kell mind manuális, mind elektromos fogkefével. És ahogy írod, mivel kisebb a feje, bejut olyan helyekre, ahová a kézi nem.

Egyébként jótanács, használd ugyanúgy, ugyanolyan oda-vissza, fel-le, stb. mozdulatokkal az elektromosat, mint a simát.

2023. jan. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Én sajnálom rá a pénzt, ezért nekem soha nem lesz elektromos fogkefém. Ha éves szinten kijönne 15-16 ezerből, talán lenne. De ilyen olcsó úgyse lesz soha. Én használok fogköztisztító-kefét és fogselymet is. Az előbbi (de csak a full műanyag verzió) szuper. Még a fogselyemnél is jobb.
2023. jan. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3: A DM saját márkája a Dontodent, az megfizethető.


[link]

2023. jan. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Több fogorvossal is dolgoztam már, illetve alkalmanként nekem is dolgom beszélni a fogmosásról. Egyáltalán nem szoktuk tukmálni az elektromos fogkefét, mivel egy sima kézi is elég lehet, ha tudod használni. De sokan nem valami alaposak, ilyenkor szoktuk ajánlani az elektomost, hátha az segít. De van, akinek az nem megy, mert nagyon rányomja, ezt is meg kell tanulni használni. Ezt általában mi megpróbáljuk felmérni, és javaslatot tenni, elmagyarázni mindent. Időben egyébként ugyan annyi kb, azt a 3 percet nem szabad sajnálni a napból. Amikor fogselymet, vagy fogköz tisztítót hozok szóba, akkor meg sokan csak legyintenek, aztán nem értik, mitől gyulladt az íny, miért van ennyi fogkő, miért szuvasodik olyan gyorsan... Őszintén, elég rossz az átlag szájhigénia.
2023. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt nyilván érdekeltté teszik őket a gyártók, másrészt tagadhatatlan, hogy egy ilyen eszköz sokkal hatékonyabban képes eltávolítani a lepedéket a fognyakról.
2023. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Igen, meg lehet mosni kézi fogkefével is, de ehhez egyrészről ténylegesen érteni kell azokat a tanácsokat, amiket mondunk, másrészről akarni is kell. Sajnos az emberek többségének vagy az előbbivel, vagy az utóbbival problémája van. Én 3 esetben szoktam ajánlani elektromosat: 1. Kisgyereknél, hátha akkor jobban élvezi a fogmosást 2. Olyan embernél, akinek az értelmi képességei nem teszik lehetővé, hogy kézi fogkefével jól mosson fogat 3. Értelmi képesség megvan, de egyszerűen nem érdekli a dolog. Az elektromos sem mossa meg senki helyett a fogát, de mégis alaposabb tisztításra képes, mint amit sokan fogmosás címszó alatt amúgy csinálnak.

Az pedig rólad is amúgy nagyon árulkodó, ha szerinted ezzel tovább tart, hiszen bármilyen fogmosás nem lehet rövidebb 2-3 percnél (plusz fogköztisztítás!), ez az elektromos kefékben automatikusan be is van építve. Ha neked ez sok, akkor az biztos, hogy te nem jól csinálod.

Erőltetni nyilván nem szoktam, hiszen tudom, hogy sokaknak ez nem olcsó mulatság, a jelenlegi körzetemben még egy tubus fogkrém megvétele is sok esetben problémás. Elmondom a véleményem, aztán ki-ki eldönti, mit kezd vele. Ha csak egy ember ettől jobban mossa és tovább őrzi meg a fogait, már megérte a fáradság.

2023. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fogselymet vagy fogköztisztító kefét szoktam "tukmálni", elektromos fogkefét nem.


Igazából két nagy előnye van:

-Kicsi a feje, ezért befér több helyre

-Nem is lehet vele nagyon rosszul fogat mosni. Igazából csak lassan végig kell húzni a megfelelő felszíneken, ahol rezeg vagy körbe-körbe mozog, vagy valamilyen mozgást csinál, amit kézi fogkefével neked kell csinálni.

2023. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban tisztít, öklendezés nélkül tudom a bölcsesség fogam vele mosni, nem tudom miért, de így van.A leolcsóbb oral B van. Amúgy nem szeretem, utálom a rezgését úgy, hogy felváltva használom a hagyományossal.Én 2-3 havonta cserélem azt is.Nekem a múlt héten volt életem első tömése 46 évesen, de az sem volt rendes lyuk, csak olyan kitörött egy darab.Nekem más betegség miatt széttört pár fogam, most készülnek az implantátumok, de azon kívül mindig dicsérve vagyok a fogorvosnál.Fogkő leszedés sem kellett soha orvosnál.
2023. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

3-as vagyok, amúgy lenne rá pénzem, már csak azért is, mert több, mint másfélszer annyi kalóriát viszek be sajnos, mint kéne. Így akár csak a kaján megspórolhatnám, ha annyira akarnám. Ha normálisan ennék, a kajaköltségem min. 1/3-a megmaradna, másra költhetném. Csak egy smucig disznó vagyok, ezért sosem adnék ki ennyi pénzt elektromosra.

Már csak azért sem, mert egyáltalán nem valószínű, hogy a legolcsóbb elektromos fogkefe beválna. Ez olyan, mint egy szappan, arckrém, naptej, van akinek egy olcsóbb is jót tesz a bőrének, van, akit meg irritál valamilyen összetevő, és egy drágábbat kell használnia.

Meg én a teljes szájbelsőmet is fogkefével tisztítom, végighúzom tulajdonképpen az orcám belső részén, ami ugye a számban van, az ínyemen is, a nyelvemet is fogkefével sikálom. Nyelv alatt is. Most ezeket nem lehetne kivitelezni egy elekromossal, ha nekem ott forogna közben. Lehet, hogy nem is lenne elég puha a sörtéje, csak egy olyannak, ami jó drága. Nekem biztos, hogy nem kéne.

2023. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!