Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 5 nappal erős...

Foghúzás után 5 nappal erős vérzés?

Figyelt kérdés

Szerdán húzták az alsó bölcsességfogam, minden rutinszerűen alakult azóta, reggel viszont arra keltem, hogy tele a szám alvadt vérrel, és erősen vérzik. Nem piszkálom, de 1-2 óránként kénytelen vagyok öblögetni, mert annyi kocsonyás vér gyűlik össze a számban, hogy vállalhatatlan.

Normális ez? Másnál előfordult?

A másik bölcsességfogam decemberben húzták, semmi hasonló nem volt.



2023. jan. 30. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem normális, 1 hét után már a varratokat is ki szokták szedni, már rég nem szabadna véreznie. Nekem is húztak (sőt, kiműtöttek) alsó bölcsességfogat, de egyáltalán nem vérzett szerintem már másnap sem, de utána már biztos, hogy nem.
2023. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tilos öblögetni, szívogatni. Tegyél rá gézt és harapj rá. Ha átvérzed, tegyél rá még egyet, de ne szedd le az előzőt. Ha nem áll el a vérzés, akkor vissza kell menned az orvoshoz...
2023. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, betettem 2 adagnyi gézt (az első kör pikk pakk átvérzett), aztán meglátjuk...
2023. jan. 30. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem normális így. Nem szedsz valami gyógyszert, ami esetleg vérhigító hatású? Néhány egyszerű fájdalomcsillapító, mint

a Kalmopyrin is az. Öblögetni az elején nem nagyon szabad, főleg nem nagy erővel. Maximum a fejet döntögetve, óvatosan, de inkább varratszedés után. Próbáld tiszta kézzel és gézlappal kitörölni a vért. Az is lehet, hogy felszakadtak a varratok (ha varrták). Esetleg ha magas a vérnyomásod, vagy sok koffeint fogyasztasz az se segít. Sok oka lehet ennek, érdemes lenne holnap felhívni az orvost.

2023. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

cataflamot szedek/szedtem az elmúlt 5 napban, vérnyomásom rendben, kávét nem iszok.

Valszeg a seb szakadt fel, ahogy nézem, de ez azért furcsa, mert még decemberben a másik oldalon is felszakadt a seb, 2-3 napra húzás után, és semmit sem vérzett, most meg 5 nap telt el, és nem akar elállni a vérzés...

szerdán kell visszamennem a dokihoz, de holnap felhívom, köszi a választ.

2023. jan. 30. 21:55
 6/8 xp ali ***** válasza:
Na? Mi lett? Egyébként ilyen esetben ha vérzel, bármelyik orvos soron kívül el kell, hogy lásson.
2023. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen, de elállt, de már tényleg úgy ráharaptam a gézre, hogy vöröslött a fejem. Valszeg vérzékenység, az összevart seb is azért durrant szét mindkét oldalon, mert nyomta a friss vér. ez van sajnos.
2023. febr. 2. 23:03
 8/8 xp ali ***** válasza:
Fú, tényleg ha szedsz pl trombózis ellen pl aszpirint, az is okozhat ilyet. Asszony nem is vesz be sose, mert 1 szem is megbosszulja magát hó végén, ha érted mire gondolok. Ilyenkor lehet megéri megkérdezni a dokikat, hogy mi a fontosabb. Mindenesete jobbulást.
2023. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!