Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tajszámom alapján látni...

A tajszámom alapján látni fogja a fogorvos, hogy mikor voltam utoljára bárhol fogászati ellátáson? Ők ezt látják?

Figyelt kérdés
2023. jan. 31. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Belépsz a rendszerbe az Ügyfélkapus hozzáféréseddel itt: [link] , és be tudod állítani, h ne lássák az egészségügyi ellátási történetedet, azaz betegéletutadat.

Ha nincs Ügyfélkapu hozzáférésed, bemész bármelyik kormányablakba és csináltatsz magadnak.

Én is beállítottam h ne lássák, nem tartozik az összes orvosomra minden kínos nyavalyám.

2023. jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha maganorvosnal jartam,ok beirjak ,hogy ott jartam? Vagy csak az allami intezmenyek?


Most hirtelen nem tudom ugyfelkapum...de majd rakeresek


Elotte kellene ez az info


Koszi szepen

2023. jan. 31. 23:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehat igazabol az a kerdes, hogy ha pl. En 3 evig maganorvoshoz jartam fogaszatra,akkor azt allami orvos latni fogja a tajszamom alapjan?
2023. jan. 31. 23:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez erősen függ attól, hogy az előző helyen és az új helyen milyen rendszerbe vezetik a betegeket. Messze nem mindenhol alap az eeszt (bár jó lenne). Viszont szinte biztos, hogy rá fognak kérdezni. Hazudni orvisnak pedig sose jó. Nagyon nem mindegy, hogy ha pl sok fogköved van, mert 5 éve nem szedték le, de te azt hazudod, hogy oh egy éve voltál, akkor teljesen félre vezeted. Sőt, sok betegség összefügg a fogászati problémákkal, így én pláne nem gondolom jó ötletnek, hogy titkoljuk a kórelőzményt.
2023. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3 eve voltam, meg covid elott..

De szegenyenlem es..nem tudom ezt latjak e a rendszerben, maganban voltam

2023. jan. 31. 23:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha latjak is, le se szarjak, elhiheted.

Van jobb dolguk annal, minthogy teged ellenorizgessenek, hogy mikor es kinel voltal utoljara fogorvosnal :D

2023. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Látszik a rendszerben, ha be tudsz lépni, saját magad is láthatod a leleteidet, kezeléseidet, orvosi látogatásaidat. Magán is.
2023. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja látni. Ahhoz, hogy a teljes betegéletutadra rálássunk, le kell kérni az eeszt-ről, ami egy külön lépés, nem automatikus, amikor beírjuk a kezelést. Ezt egyébként csak indokolt esetben lehet megtenni, nem szoktuk random nézegetni mindenkinek a múltját, csak akkor, ha erre nyomós okunk van, például a beteg bizonyos típusú vérhígítót szed és mindenképpen tudnom kell a véralvadási paramétereit foghúzás előtt. Ebben az esetben egyébként informálom a beteget, hogy honnan fogom megtudni.

Ami Még információ szokott lenni, hogy ha én lejelentek egy kezelést, majd a rendszer visszadobja azzal, hogy ugyanezt az elmúlt 1 évben valaki már lejelentette. Ez akkor fordul elő elsősorban, ha úgy vettél igénybe magánellátást, hogy az illető orvosnak tb alapú ellátása is van mellette, így ő nem csak tőled kért el pénzt, hanem a tb felé is elszámolta. Ezzel viszonylag gyakran találkozunk egyébként, ha a beteg a helyi amúgy fizetős ügyeletet veszi igénybe, majd mikor eljön hozzám a kezelés folytatására, én már sajnos nem kapok érte pénzt. Nem, ez természetesen nem legális, de mivel senkit nem érdekel, hogy ez történik, ezért egyes pontvadász helyek csinálják.

Illetve olyat hallottam még, hogy egyes helyek úgy jelentenek le kezelést, hogy az illető nem is járt arra, de mivel az illetőnek kell kezdeményeznie a hivatalos utánajárást, ezért többnyire ennek sincsen soha semmi retorziója.

Tehát a válasz: nem, nem fogja látni az orvos, hogy te az elmúlt években hol voltál, vagy hol nem. Persze hazudni nem érdemes, mert ahogy a korábbi válaszadó is mondta: nagyon nem mindegy, hogy amit látok, az sok év elhanyagolás eredménye, vagy rapidan, 1 év alatt jutott idáig. Utóbbi esetben könnyen elindulhatok bizonyos szisztémás betegségek irányába, következményesen nem is biztos, hogy az amúgy valóban adekvát kezelést fogom választani. Soha senkit nem csesztem le, mert nem volt x éve.

2023. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha maganorvosnal jartam,ok beirjak ,hogy ott jartam? Vagy csak az allami intezmenyek?"


Igen, a magánorvos is bejegyzi a kezelést az EESZT-be, de szerencsére már kaptál egy szuper választ egy szakértőtől feljebb.

Különben meg nem kell szégyellned magad az orvos előtt.

2023. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen mindenkinek ❤️❤️❤️
2023. febr. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!