Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Attól hogy fáj egy kicsit a...

Attól hogy fáj egy kicsit a lyukas fogam, nem kell még gyökérkezeltetni igaz? Érzékeny kicsit harapáskor és érintéskor. Megyek vele orvoshoz amint tudok

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a doki fogja tudni megmondani, amikor látja a fogadat.


Nekem is elkezdett fájni az egyik fogam - nem tudtam, hogy lyukas, és elég hirtelen kezdtem érezni. Rágáskor nem különösebben, de a fogamba ("lyukba") és fog mellé került étel bántotta, ill. ha nyelvemmel piszkáltam, utána sem volt jó néhány percig... fogmosás után, és, ha nem piszkáltam, egyáltalán nem éreztem...


Elmentem fogorvoshoz, de ekkor csak annyira volt idő, hogy ránézett és azt mondta, gyökérkezelés kell, és megbeszéltük, hogy néhány nap múlva visszamegyek újra (délelőttös rendelésre, hétvége után).


Ekkor mondtam neki, mit érzek, ránézett, és azt mondta, megpróbálhatjuk betömni, kap egy könnyebben kopó bélést, és néhány hónap múlva egy végleges, erősebb fedést rá - ha nem kezd el fájni, mert benne van ez is a pakliban, és akkor mindenképpen gyökérkezelés kell...


...szóval kétesélyes a dolog. Nekem szerencsém volt vele, reméljük, neked is az lesz... de a fogorvos tudja megmondani, van-e esély megcsinálni gyökérkezelés nélkül.

2023. febr. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján szerintem még nem gyulladt be, lehet hogy tömés elég. De az is lehet, hogy túl közel van az ideg.
2023. febr. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráharapásra, nyomásra érzékeny, akkor nagy valószínűséggel gyökérkezelés lesz belőle.
2023. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!