Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fogtól hullik a hajam?

Lyukas fogtól hullik a hajam?

Figyelt kérdés
Elég sok lyukas fogam van, viszont mindenhol azt írták, hogy a fogaknál csak a góc miatt hullhat az ember haja. Már voltam góc vizsgálaton fogorvosnál és nem találtak semmit, csak lyukas fogakat.Azóta pár már be is lett tömve, de még mindig van ami lyukas. Most akkor mi az igazság? Lyukas fogtól is hullik az ember haja?

2023. febr. 8. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem az immunrendszered támadta meg a hajhagymáidat, és azért hullik?
2023. febr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A lyukban elszaporodnak a baktériumok, lényegében bekerül a véráramodba is onnan minden szenny, ami krónikus gyulladást hozhat létre a szervezetben, mégha ez minimális is de állandó. A gyulladás is okoz hajhullást, lyukas fog is tud, ha nem fáj akkor is. De nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy csakis attól hullik. Ezenkívül még sok más oka lehet, stressz vitaminhiány stb,
2023. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a tortúrát én is végigjártam gyerkként.

2 hetes orvosi kivizsgálás (amit tizenegykét évesként azért elég komoly traumaként éltem meg), egy halom vérvétel, ilyen vizsgálat, olyan vizsgálat... a végén már arról volt szó, hogy vegyük ki a manduláimat és az orrmanduláimat. Aztán szerencsére anyukám azt mondta, hogy nem. Nem volt egyébként bajom, nem betegeskedtem (néha én is voltam náthás, meg infléuenzás, de nem gyakrabban, mint mások), szóval nem biztos, hogy bölcs dolog lenne az a műtét.

Azóta kiderült, hogy egyszerű genetika. Van ilyen. Van, akinek már tizenévesen hullani kezd a haja. Másodunokatesóm apjának 18 évesen felül már nem volt haja. Most 40 vagyok, felül kissé kopasz (nem csontkopasz, de ritkább ott a haj), de ez nem változott az elmúlt 15 évben. Annak pedig örülök, hogy van még mandulám. Nem biztos, hogy bölcs dolog az immunrendszer elő bástyáját kiiktatni...

2023. febr. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2: nem fog bekerülni a véráramba, mert az azonnali halál.
2023. febr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Folyamatosan járok fogtömésre úgyhogy kíváncsi leszek hogy azután is fog e hullani a hajam. A 3-as válaszolónak: nem genetikai nálam mert minden férfi tagnak a családban nagyon jó haja van még öregkorra is.
2023. febr. 8. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Önmagában a lyukas fog nem egyenlő a góccal, amennyiben ezeket a fogaidat egy mezei töméssel meg lehetett menteni, akkor pedig ki is lehet zárni, hogy gócosak. A góc minden esetben már a fog alatti, esetleg akörül kialakult gyulladásos folyamatokat jelenti, tehát ezek már eleve elhalt fogak, tipikusan nem jól sikerült gyökérkezeléseknél lehet ilyeneket látni, vagy elhanyagolt fogazatban, ahol több elhalt, rossz állapotú fog van. Ezek granulomatózus elváltozások a gyökércsúcs körül (a köznyelv ezt hívja vadhúsnak), lehetnek ciszták, akár tályogok is, bár azért egy tályogot észrevesz mindenki. Még ami félig meddig a fogászathoz tartozik azok a krónikus arcüregben zajló folyamatok (nekem most volt ilyen esetem egyébként, habár volt a beteg fülorrgégén is, mégis én vettem észre és küldtem tovább az arcüregével, ami viszont nem fogazati eredetű probléma volt)

Az a helyzet, hogy a hajhullás mögött elképesztően sok dolog állhat, melynek csak egy szelete a gócbetegség és annak is csak egy pici része a fogászati góc. Nyilván ki kell zárni, de még ha góc pozitív is valaki, egyáltalán nem biztos, hogy az okozza a tüneteket.

2023. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3: Ne viccelj. Egy rendes góckutatás 13-15 szakorvos, és egy év…
2023. febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!