Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire sulyos a dolog?

Mennyire sulyos a dolog?

Figyelt kérdés
Kezdeti fogkookozta inygyulladasom van. Egy honap mulva kaptam idopontot a dokitol. Ennyi ido eleg a problemanak ahhoz, hogy elsulyosbodjon, vagy nincs okom aggodalomra?
2023. febr. 9. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem évek óta be van gyulladva. A gengilel géllel pl el lehet mulasztani, csak terjed, idővel válik le az íny a fogakról.
2023. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Fontos a vitamin és àsvànyi anyagok pòtlàsa; A-vitamin az inyszövet egészségéért kell, hiànyakor gyulladàs lép föl. Folsav, biztositja a sejtmûködést, hozzàjàrul a szàjnyàlkahàrtya egészségéhez. C-vitamin antioxidàns , segiti az iny kollagén képzôdését. E-vitamin antioxidàns hatàsù és gyulladàsgàtlò. K-vitamin segit inyvérzés megszûntetése és megelôzése céljàbòl. Tovàbbà érdemes lenne gyulladàscsökkentô teàkkal is öblögetni, pl: cickafark, diòfalevél.
2023. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fogkő nem 1 hét alatt alakul ki és az általa kiváltott inygyulladás se. Rendszeresen moss fogat és szedesd le a fogkövet is.
2023. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#

Igen, de eddig nem vettem eszre mert belul van a fogam toven. Rendszeresen mosok fogat. Ahogy a kerdesbol is kovetkeztethetsz egy honap mulva kaptam idopontot leszedetesre.

2023. febr. 9. 16:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Tegnaptol ez a rutin: napkozben gengigellel bekenem, esti fogmosas utan pedig corsodyllal oblogetek. Ez megfelelo? En nem ertek hozza sajnos. Fogkrem lacalut.
2023. febr. 9. 16:28
 6/9 anonim ***** válasza:
A diófalevél színez. A fogorvosoddal egyeztesd a rutinodat inkább.
2023. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fogorvosom igazabol kb havonta mas, ennyire jo az egeszsegugy ott ahol elek, ma pedig mar ketszer beszeltem az asszisztenssel. Mar nem akarom oket zaklatni. Ezert kerek segitseget itt olyanoktol, akik ertenek a dologhoz, vagy legalabb jartak mar hasonlo cipoben. Fontos nekem.
2023. febr. 9. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt semmi garancia arra, hogy olyan válaszolna, aki ért hozzá. A fogorvos ért hozzá, akkor is, ha még nem látta a szádat. Az asszisztense is megbízható. Csak rájuk hallgass.
2023. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Corsodyl csak rövid ideig ajánlott, ha van gyulladás. Napi rutinhoz Listerint használj, van speciális iny támogató is.
2023. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!