Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megközelítőleg mire számíthatok?

Megközelítőleg mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá büszke, kérlek ne azzal kezdjétek, hogy milyen igénytelen ember vagyok.


Helyzet a következő, elég rossz állapotban van pár fogam, letörve is van egy-kettő, plusz genetika, viszont eddig nem volt rá lehetőségem (értsd pénz), hogy helyretegyem. Most viszont van.


Eléggé szorongok, hogy mi van, ha menthetetlen, és attól is, hogy a doki porig aláz emiatt.


Ezzel kapcsolatban kérnék tanácsot, hogy mire számítsak, költség szinten is, illetve a fogorvos részéről?


Igazából azt sem bánnám, ha beültetés lenne, mert akármit csináltam korábban, ugyanúgy mentek tönkre, tb szinten meg egy tömés után több kárt csináltak, mint amennyit javítottak.


Ez lenne az egyik fele a kérdésnek.


A másik, hogy Kecskemét környékén, esetleg Szegeden tudnátok ajánlani egy jó fogászatot?



2023. febr. 10. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogászati asszisztens vagyok. Jó sok a kérdés, hát igyekszem rövid lenni. Konkrét fogorvost nem tudok ajánlani, nem vagyok jártas se Szegeden, sem Kecskeméten.

Magam nevében tudok beszélni. Őszintén, nem igazán érdekel engem vagy a fogorvost, hogy milyenek a fogaid. Nekünk ez a dolgunk, senkit sem aláznék meg, attól nekem nem lesz jobb. Ez a munkánk, hogy segítsünk, illetve hogy motiváljunk arra, hogy vissza járj. Nincs semmi előnyünk abból, ha elkergetünk paraszt módon. Hidd el, sokan vannak így, mint te, sőt, sokan rosszabbnak ítélik meg magukat. Mi már mindent is láttunk, nem fog pár letört fog kiborítani. Arra viszont számíts, hogy fel fognak világosítani, hogy mennyire rossz a helyzet, illetve a genetika egy dolog, de nem lehet mindent arra fogni. Meg kell tanulni a helyes fogmosást, (hidd el, sokan nem tudják) szájápolást, illetve érdemes egy labort kérni, hogy van-e hiánybetegség a háttérben. Mert hiába lesz egy szép eredmény a végén, azt tudni kell tartani is. A másik, hogy erősen benne van a pakliban, hogy lesz menthetetlen fog. Vagy olyan, ami kétséges, és el kell dönteni majd, hogy érdemes-e megpóbálni megtartani. Ezekkel szembe kell nézni. Tudom, könnyű mondani, de ne félj a húzásoktól. Pikpakk megvan, ha ügyes az orvos. De ha meg akarod könnyíteni a dolgod, kérj bódítást (ha nincs egészségügyi akadálya) akkor aztán végképp semmiség lesz. Én próbáltam már, alig voltam magamnál, jó lehetőség szorongás oldásra.

Ami az árakat illeti, felesleges tippelgetni. Ez rettenetesen széles skálán mozog, attól függ, hogy mit kell csinálni, mennyi az orvos díja, a fogtechnika díja... Teljesen esélytelen erre bármit írni. Pár tízezertől akár milliókig akármi is lehet. A választott fogorvost kell kérdezni.

Végezetül, vágj bele! Ha megvan a pénz, és az elhatározás, akkor csak előre. Nagyon fontos nyilván az ápolt fogsor a jó megjelenéshez, hidd el, nagyon jó érzés lesz, ahogy elkezded látni a változást, a végeredményről nem is beszélve. És utólag nagyon büszke leszel, hogy ezzel szembe néztél, és letudtad. Ami pedig még ennél is fontosabb, az az egészség. Nagyon sok gondot okozhat egy elhanyagolt fogazat, el se hinnéd. Szóval kitartás, hosszú út lesz, de megéri.

2023. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig fogorvos vagyok és csak megerősíteni tudom a kollegina válaszát.

Mi a rossz fogakból élünk, nem érdekünk senkit sem elkergetni, azért vagyunk orvosok, hogy gyógyítsunk.

Az viszont biztos, hogy nagyon rossz kezdés minden szakemberbél, hogy genetika, meg tb-s orvos. Ahogy fentebb is írták, mindent nem lehet ezekre rákenni és bizony vannak a te hozzáállásodnak is objektív jelei, aminek semmi köze például a genetikához. Hiába a jó szakember, ha van egy rossz hozzáállásod, minden újra tönkre fog menni, a tömések pillanatok alatt alászuvasodnak, az implantátumnak pedig nagyon szigorú feltételei vannak és jogos megközelítés lenne az orvostól, ha azt mondaná a genetikára, hogy ebben az esetben nem ültet be neked semmit, mert az a szervezet, ami a saját foganyagát nem viseli el, nem pont egy idegen testet fog befogadni.

Tudom, hogy divatos a tb-s orvosokat szidni és nem is tagadom, vannak közöttük rosszak. De legalább annyi van a magánok között is és bizonyosan nincsenek többen, mint a rossz ügyvédek, tanárok vagy villanyszerelők. Még egy rossz orvos is tud fogkövet levenni vagy az egyértelműen húzni valót kivenni. Ha te évek óta ezeket legalább nem csináltattad meg, akkor az bizony a te sarad. Pedig, ha legalább ennyit megtetté volna, akkor biztosan lassítod a folyamatot és jó eséllyel ma nem itt tartasz. No persze, ami volt az elmúlt, de azért tartottam ezt fontosnak leírni, mert ez a történet nem ér majd ott véget, hogy helyre rakatod, amit helyre kell, ugyanúgy évente el kell járnod szűrésre, ha van fogköved (a keletkezésén a szájhigiénia sokat tud segíteni!) azt le kell vetetni stb. Később erre fogsz szánni időt és pénzt? Vagy pénz hiányában felkeresed majd a tb-s orvosod (ha lesz egyáltalán, ugyanis egyre kevesebbeknek érhető el)?

2023. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!