Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után két hónappal...

Foghúzás után két hónappal normális az, hogy a csont átszúrja az ínyemet?

Figyelt kérdés
Aki húzta be sem akar hívni, telefonban annyival lerendezte, hogy ez ilyen, így igazodnak a csontok a helyükre. Csak én érzem úgy, hogy teljesen hülyére vesznek?

2023. febr. 13. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogból származó letört darabka lassan kifelé távozik a fogínyen keresztül, az normális. Az szakmai hiba, ha nem vette észre a fogorvos, hogy a fogból letört darabka benn maradt a fogmederben.
2023. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha teheted menj maganba.

Tudom h nem tellik mindig erre. De oriasi a kulonbseg, sajnos.

2023. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez mennyi idő amíg távozik, mert 3-4 óránként fájdalomcsillapítót kell bevennem.
2023. febr. 13. 17:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Magánba mentem, óriási pénzeket ott hagytam. Foghúzás komplikációval, 110ezer forintba került gyökérkezelés ami húzásra került. Most pedig egy fogtöméssel szenvedek, ami érzékeny a hidegre és körülötte begyulladt az ínyem, ami már egy hónapja tart. Nem nagyon csinálnak vele semmit, csak engem hibáztatnak, most pl. azt találták ki hogy lehet fogkő miatt áll fenn ez a probléma. Azelőtt semmi nem volt a foggal, egy kicsi szuvasodás volt, amit be akartam tömetni, hogy később ne legyen probléma vele.
2023. febr. 13. 17:59
 5/10 petraa07 ***** válasza:
100%
Nem biztos h fogdarab. Ha z lenne be lenne gyullad a a helye. A doki nem mondott butaságot. Maga a fogat az u.n. alveolráris csont fogja be. Amikor eltávolítják a fogat ott egy vájat(üreg) marad egy csontszéllel. Van hogy a húzásnál picit sérülhet is. Ez normális dolog. Ahogy az így elkezdi venőni, van hogy úgy alakul, hogy ez a csontszél kiáll az íny alól. Ha nagyon zavaró, van hogy le szokták utólag csípni csotcsípővel. Az maga az alveolráris csont széle. Ennek az üregnek fel kell töltődnie csonttal ami kB fél év. (becsontosodik, így alakul ki maga a csontgerinc) Ha nagyon zavaró, vissza lehet menni és mondd el hogy korrigálja. Meg lehet oldani. Ha fogdarab lenne, be lenne gyuladdva. :)
2023. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 petraa07 ***** válasza:
Fájhat is ettől függetlenül.
2023. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez eléggé be van gyulladva, főleg hogy átszúrta az ínyt, és aludni is nehezen tudok a fájdalomtól.


[link]

2023. febr. 14. 04:55
 8/10 petraa07 ***** válasza:
Én úgy látom nincs begyulladva, de jobb ha visszamész a dokihoz és nézze meg. Addig meg ha lehet ne egyél rajta ha esetleg eddig terhelted. Kis sebet látni ahol gondolom a csont kiáll, ha az az amire én gondoltam. Többnyire ez szokott lenni. De ha ennyire fáj , nem kizárt akkor a fogdarab sem. :/Ha gondolod addig amíg el nem tudsz menni a dokihoz, csináltass róla egy kis rtg felvételt a húzás helyéről. Az egyértelműen megmutatja h csontszél darabka vagy fogdarab a mi a problémát okozza.
2023. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 petraa07 ***** válasza:
Az is gondot okozhat ha van szemben fog, és esetleg harapod az ínyt éjjel vagy nappal. Mert attól fájhat maga a csont.(esetleg fogszorítás éjjel amiről nem tudsz)
2023. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem csinaltattal meg, erdemes csinaltatni egy rontgent rola, hatha az ravilagit hogy mi a problema.


Nekem volt egy fogtomesem ami erzekeny maradt a hidegre. Vartam vele kb 2 evet (fogorvosom is tamogatta hogy varjunk gyokerkezeles helyett), majd csinaltattam rola egy rontgent kb masfel ev utan tavaly szeptemberben, amibol kiderult hogy a tomes hozzaert az ideghez alatta, ez okozta az erzekenyseget.


Amikor ezt megtudtam, megbeszeltem egy rokon szajsebesszel hogy kezelni fogja karacsony utan, de pont elotte egy hettel kemenyen begyulladt. Nem tudtam semmit csinalni, semmilyen fajdalomcsillapito nem segitett. Gyokerkezelte a fogorvosom SOS-ben hogy valahogy kibirjam karacsony utanig, es hogy ne gyulladjon tovabb. Nyirokcsomom is bedurrant, nagyon rossz volt.


A vege az lett hogy mire fogadott a szajsebesz, a fog elrepedt es annyira be volt gyulladva + az iny alatta hogy nem volt mentheto. Huzaskor ripityomra torott de szerencsere a felepules zokkenomentes volt.


Remelem kiderul mi okozza a problemat a fogaddal mihamarabb es nem lesz belole komplikacio!

2023. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!