Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogcsiszolás és a mintavétel...

Fogcsiszolás és a mintavétel mennyire fáj vagy kellemetlen?

Figyelt kérdés
Az egész alsó fogsorom csináltatásába kezdtem, koronát kapok híddal, már 3 fogam ki lett húzva, az első 2 aránylag könnyen ment, alig éreztem, de a következő alkalommal a 3.-nál annyi injekciót kaptam, és annyira fájt, mintha szétszúrkálták volna a szám.. Elöl lett húzva, de hátulra is kaptam olyan nagy tűvel, hogy iszonyú fájdalom volt. Most sem a fog helye fáj, hanem még mindig a tűszúrások helye. Holnap a csiszolás jön, még magamhoz sem tértem az előző sokktól, és jön az újabb, előre félek a szuritól. Plusz ha valami irritálja a torkom, köhögés fog el,emiatt is tartok tőle. Ha valakinek volt ilyen, leírhatná hogy mire számíthatok, és hogy normális-e ez az injekció miatti fájdalom..

2023. febr. 14. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenítésben történik és messze nem akkora beavatkozás, mint egy foghúzás. Tehát a csiszolástól nem kell tartani.


A lenyomatvétel fájni nem fáj, csak ki kell bírni, hogy megköt a szádban egy-két perc alatt a lenyomatanyag. Ha garatreflexes vagy, lehet mélyeket lélegezni és orron keresztül.

2023. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

Az inyekció helye nagyon sokáig tud fájni.

Szemeket nem becsukni ,felfelé nézni.

Levegőt orron kell venni.

2023. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez semmiség a húzáshoz képest. Az érzéstelenítés bírható, nem feltétlenül fog fájni a helye. Most másképp fogod kapni, mint húzáskor, más helyekre. A csiszolás nem fog már fájni, a fogtöméshez lesz hasonló, csak tovább tart. Mindenképp előre szólj, hogy erős a garatreflexed, hogy számítsanak rá. Ha valami kellemetlen, jelezd, meg fognak állni. A lenyomat pláne semmiség, nem fájdalmas. Itt arra figyelj, hogy a levegőt az orrodon vedd. Pár perc alatt megvan.
2023. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg gyökérkezelt fogat csiszolnak, nyert ügyed van, az nem fáj egyáltalán. Amúgy olyan, mint a fúrás fogtömésnél, csak többet fúrnak le belőle. Ha nem gyökérkezelt a fog és nincs rajta ideiglenes korona, kellemetlen, érzékeny lesz a pótlás elkészültéig (de gondolom úgyse akarsz most fagyizni).
2023. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyik oldal csiszolása kész. Mondtam előtte a fogorvosnak, hogy lehet hogy rámjön az öklendezés. Nem vett komolyan, azt mondta, ott lesz végig, nem megy sehova.. Aztán kétszer leállítottam, akkor már nem bírtam, a 3. fog csiszolásnál egy fogdarab a nyelvemre került, meg a víz mindenféle.. csak hogy értsétek, nem hiszti, vagy allergia, hanem volt egy komoly nyaki műtétem pár éve, a torkomnál eléggé szétszabdalták az idegeket, mert ott volt egy 178g tumor. Azóta nem minden ugyanolyan, a fülemig zsibbadtam fél évig, a nyelvem kicsit félre áll, túl nagy sokk érte ezt a részemet.. Még jön a másik oldal csiszolása meg a lenyomata, amitől eléggé tartok.. Köszönöm a biztató szavakat. :)
2023. febr. 16. 17:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap megvolt a másik oldal csiszolása.. Az elsőnél is nehezebben bírtam, sokáig tartott, plusz szétvágta hátul a nyelvem alatt az ínyemet, ömlött a vér belőle, estig vért köptem.. Ez pont nem hiányzott, amikor hősiesen álltam az egészet erőmön felül. :( Már remélhetőleg csak a lenyomat vétel van vissza, amitől tartok, meg hogy gyógyuljak, mert alig tudtam ma enni, tegnap meg sem próbáltam, de ma is küzködés volt. Maradék lecsiszolt fogak érzékenyek, ahol tudnék kicsit rágni, ott az ínyem elvágva.. Remélem meggyógyul, mert ez így fogyókúra is lesz.:)
2023. febr. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!