Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hiányzó fogak okozhatnak...

Hiányzó fogak okozhatnak egészségügyi problémákat?

Figyelt kérdés
Alul a két második nagyörlőm, felül pedig a jobb bölcsességfogam és második nagyörlőm hiányzik. Rendszeresen jártam magánfogorvoshoz, illetve szájsebész eltávolította az örlők helyén maradt "fogmaradványt", így csak a szabad íny van mindegyik hiány helyén. A fogorvos készített nekem kezelési tervet, amelyben fogszabályzóra lesz szükségem, mivel asszimemtrikus a harapásom (ennek ideje 24 hónap), és csak utána lehetne elkezdeni a fogak pótlását. Mivel iszonyatosan drága a kezelés, és örülök hogy a tandíjamat kitudom fizetni, így megkértem az orvost hogy várjunk ezzel egy kicsit. A kérdésem az tehát, hogy a hiányzó fog egészségügyileg okoz szív vagy más komoly egészségügyi problémákat? Több oldalon olvastam, hogy hosszútávon komolyabb gondokat is jelenthet a foghiány. Esztétikusan egyébként egyáltalán nem látszik, frontálisan szépek a fogaim, nem állnak szét stb. Természetesen napi kétszer mosom, és cukros dolgokat sem igazán fogyasztok. Viszont ez az egészségügyi kockázat kicsit megijesztett. Ezen a téren vannak valakinek tapasztalatok? Inkább ne várjak vele és valahogy oldjam meg hogy most elkezdjük a kezelést? 22/F

2023. febr. 19. 03:38
 1/3 anonim válasza:
21%
Szia igen tudnak okozni, engem az állami szájsebészet vitt majdnem a sírba bármiféle túlzás nélkül. Megúsztam egy szívműtéttel és stroke-al 18 évesen.
2023. febr. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
*Telt magánfogorvosra :D Az diákmunkámból meg szülinapi pénzből ment, túl sokszor nem is voltam :) Fogkőleszedés és 1-2 gyökérkezelés volt csak, meg ugye a szájsebész :)
2023. febr. 19. 05:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A hiányzó fogak miatt az állkapocs ízület máshogy terhelődik, először csak kattog, aztán már fáj is. A hiányzó fogak helyén az állkapocs csont elkezd sorvadni, ami később fogszabályzás vagy fogbeültetés szempontjából már új helyzetet teremt, el is lehetetlenítheti. Az elégtelen rágás miatt emésztőrendszeri panaszaid lehetnek. Pénz nélkül magánban mégsem javaslom, hogy bármi nagyobb projektbe belevágj. Ha lesz pénzed, akkor pedig a pénztárcádhoz is illeszkedő tervet kérj a fogorvostól. Ő tudja, hogy ha van fél milliód, akkor abból mit lehet és érdemes csinálni.
2023. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!