Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Manapság mennyire sikerül az...

Manapság mennyire sikerül az érzéstelenítés fogorvosoknál?

Figyelt kérdés

Például egy bölcsességfog műtétnél. 5-6 éve csináltak nekem tömést, de az elvileg megfelelő érzéstelenítés ellenére is éreztem ahogy fúr-farag az orvos.

Manapság mennyire fejlődött azóta a technika? Teljes mértékben el tudják érzésteleníteni?



2023. febr. 21. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

fájni nem fáj, de nyomást, rezgést érezni fogod.


z ugyanolyan mint a műtét.. fájdalmat nem éreztem mikor felvágják az ujjam, de a szike bőrömhöz érését és nyomódását igen.

2023. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
A fogászati érzéstelenítés úgy működik, hogy a fájdalmat "kikapcsolja" de a nyomás érzékelés megmarad. Tehát fúrásnál teljesen normális, hogy érzékeled a fúrót, de fájdalmat nem érezhetsz, ez a lényeg. A bölcsességfog műtét egy komolyabb dolog. Több érzéstelenítőt adnak, több helyre. Fájdalmat itt sem érezhetsz, jól el tud zsibbadni az érintett terület. Amire viszont számítani kell, hogy egy fog eltávolítása némi erőkifejtést igényel, tehát nyomást, feszegetést lehet majd érezni. Illetve a csont jól vezeti a hangot, recsegésre, ropogásra lehet számítani. Sokszor ezektől ilyednek meg az emberek, de ez teljesen normális. Éles, szúró fájdalmat nem fogsz érezni. Ha valami mégis kellemetlen, adnak még érzéstelenítőt. Inkább kellemetlen a helyzet, nyilván kinek nem lenne az kellemetlen, hogy a szájában matatnak. De ügyes orvos mellett bírható.
2023. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

Hát nekem az injekció is nagyon fájt és a foghuzás is.

Sírtam de ordítani tudtam volna annyira fájt .

2023. febr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bolcsessegfogamat műtötték íny, csont alól, kaptam több injekciót is. Persze a szúrás kellemetlen, de maga a beavatkozás egyáltalán nem fajt.
2023. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!