Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igaz fogorvosi ügyeleten...

Igaz fogorvosi ügyeleten kizárólag "hentesek" vannak akik érzéstelenítés nélkül kalapáccsal verik ki a fájó fogat?

Figyelt kérdés
Borzalmasan fáj a fogam de nem találok a környéken még magán orvost sem aki a héten tudna fogadni. És azt mondták mindenhol menjek be az ügyeletre de kolegám azt mondta neki a tesójának a férje így járt ahogy a kérdésbe leírtam és mikor ott volt akik előtte voltak a sorban állítólag mindenkit így "láttak el"
2022. okt. 24. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen, kalapáccsal szokták, de a rendelőben megtalálható még a légkulcs és a betonkeverő is.
2022. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem így van. A fogászati ugyeleten is normális fogorvosok vannak. A kollégád tesójanak a férje igencsak nagyot kamuzott
2022. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
A körzeti fogorvosod köteles ellátni, ez már sürgősségi eset, menj el hozzá!
2022. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Körzeti rendelőbe menj be! El fognak látni. Ott sem hentesek.
2022. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Körzeti rendelőben egy orvos van aki szabadságon van, helyettes meg nincs, ki van írva orvoshiany miatt.
2022. okt. 24. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Próbáld meg akkor az ügyeletet. Jobbulást!
2022. okt. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Keress magán szájsebészt
2022. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem. De az igaz, hogy (nem magán) ügyeleten csak húznak vagy érzéstelenítenek. Ha menthető a fog, kapsz egy érzéstelenítőt, amivel tudsz aznap aludni a fájdalom mellett (másnap meg felkeresni a saját orvosod soron kívül töméste/gyökérkezelésfe), ha nem akarod megtartani a fogat, akkor sem, ha menthető, akkor meg kérheted, hogy kapják ki. De engedély nélkül nem csinálnak ilyet.
2022. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Fogorvosi ügyeleten is ugyanolyan orvosok dolgoznak, mint máshol. Ők sem akarnak börtönbe kerülni és a fájdalommentesség legalább annyira az ő érdekük, mint a betegé, mert egy erős fájdalom miatti fejelrántással magukat is megsérthetik, meg lehet magyarázkodni a bíróságon.

Az ügyeleti ellátás akut, sürgős esetben vehető igénybe, melynek elsődleges célja az akut fájdalomcsillapítás és további szövődmények elkerülése. Tehát húzás, fog megnyitása, gyógyszer, vérzéscsillapítás, tályog megnyitása. Ezekre lehet számítani. Mivel ami annyira fáj, hogy az ember ügyeleten köt ki, akkor az a fog eleve rossz állapotban is van és nem merül fel amúgy sem, például tömés, maximum gyökérkezelés, de ezt ők indokolt esetben el is kezdik, amikor megnyitják a fogat.

Olyat életemben nem hallottam, amit a 8-as válaszoló írt, pedig praktizáló fogorvosként sanszos, hogy van fogalmam az ügyeleti ellátás hogy létéről. Amúgy sem jön ki a matek, miféle érzéstelenítővel húz ki az ember egy éjszakát, amikor mondjuk a lidocainnak a hatóideje 4 óra maximum, és minden más, fogászatban használandó érzéstelenítő ennél rövidebb? Nyilván vannak egyéni esetek, amikor valaki “egész nap zsibbadt”, de az jó esetben is csak a környező lágyszövetben érezhetô, a fogakból jóval gyorsabban kimegy.

2022. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

#9

Én meg hallottam. Központi ügyeletről beszélek (mint például ami a VIII. kerületben van, nem a fogorvosod rendelési idején kívüli valamiről. Anno mikor szombat este kezdett el nagyon fájni a fogam, én is központi ügyeletre mentem, ott azt mondták, nem csinálnak vele semmit, mert nem oda tartozom. Vagy elmegyek magánba vagy kibírom hétfőig és bemegyek a kerületi fogorvosi rendelőbe, szurit tudnak adni vagy kihúzzák, ha azt nem akarom.


Kértem a szurit, attól tudtam aludni, másnap magán...

2022. okt. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!