Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Panoráma röntgenből látható...

Panoráma röntgenből látható ha egy fogam a tömés alatt alászuvasodik úgymond?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az inkább egy kisröntgenből látszódik.
2023. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pici szuvasodás nem, kicsit nagyobb látszik. Nekem ezt mondta a fogorvos. Azzal kapcsolatban merült fel, hogy az egyik fogam begyulladt, mert tömés alatt szuvasodni kezdett, és a sima kapirgálós-nézegetős szűrővizsgálaton két héttel előtte még semmi nem látszódott. Az orvos szerint röntgenen már hónapokkal hamarabb látszódott volna és gyökérkezelés helyett elég lett volna tömés csere.


Tünet is volt, édesre érzékeny volt az a fogam, de ilyen nálam sokszor szokott lenni. Azóta másik fogorvoshoz járok, aki minden kis lyukat betöm, és már nem érzékeny egyik fogam se az édesre. Azt is mondták, hogy évente javasolt panoráma röntgen szűrővizsgálatnak. Ha ezentúl tömött fogam lesz érzékeny édesre, akkor sürgősen időpontot kérek, hátha időben kiderül a baj.

2023. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom nekem manapság hátul is van hogy érzékeny fogam de eredetileg elöl indult a metszőfogaimnál amik nem is tömöttek azt nem tudom hogy belül szivasodhat e vagy hogy az milyen mértékben fájna.
2023. febr. 23. 21:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Látszik. A kicsi szuvasodás, ha nem is egyértelműen látszik, de gyanús rajta. Ilyenkor kisröntgen is készíthető az adott fogról.
2023. febr. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Úgymond mi lenne ha fogorvostól kérdeznéd meg? Úgymond.
2023. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az orvost kérdezd, ne a kommentbetyárokat, de még a röntgenest se! Lehet, hogy látszik, mert már látványos a röntgentünet, de lehet, hogy kell ,,kis" kiegészítő intraorális röntgen, és lehet, hogy még azon se látszik. Minden jót egy milla röntgen után!
2023. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3d röntgen után szépen látszik minden is!
2023. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!