Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy fáj, érzékeny...

Normális, hogy fáj, érzékeny a tegnap tömött fogam?

Figyelt kérdés

Régi amalgám tömés volt benne, de néha fájdogált, elmentem fogorvoshoz, hogy nézze meg, mondta, hogy cserélni kell.

Nem kértem érzéstelenítőt, hát nem mondom, hogy megbántam, de eléggé fájt a fúrás. Nem gondoltam volna, hogy így fog fájni, mert nekem még eddig semmilyen fogorvosi beavatkozás nem fájt, persze ez azért is van mert szerencsére jó fogaim vannak (még). De amikor gyerekként az amalgámmal tömték az se fájt. Ez hogy lehet hogy mégis ennyire fájt? Pedig nem volt szétrohadva, meg semmi, nem is fájt annyira előtte, csak nem akartam, hogy rosszabb legyen.

Na ugye ez tegnap történt, betömte valami fehérrel. Hát azóta még érzékenyebb mint előtte volt... Este fájt is, bár nem olyan nagyon, nem kellett gyógyszert bevennem. Ez csak azért van mert még friss, és elfog múlni vagy valamit elrontott?



2023. febr. 24. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez normális. Ha mondjuk még 1 hét múlva is fáj, akkor menj vissza.
2023. febr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Hiszen megbolygatták az idegeket. Egy pár napig várjál, hátha megnyugszik magától. (És remélhetőleg nem kell újra tömni)
2023. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom valamennyire alá volt szuvasodva, tehát mélyebbre kellett fúrnia, közelebb került az ideghez. A tömőanyag pedig egy kémiai sokk a fognak (de már a furkálás, piszkálás is az), megbolygatták, azért fáj. Reméljük, átmeneti és rendbe jön. Ha nagyon mély lenne a tömés túl közel az ideghez, akkor fennállna a kockázata, hogy elhal a fog, de azt mondta volna az orvos, és olyankor ideiglenes tömést szoktak tenni bele először.
2023. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom azt mondta, hogy ha nagy a tömés, akkor van akinek még egy év múlva érzékeny lehet.
2023. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt,hónapokig szar volt.Az a baj az amalgánokkal,hogy nagyon nagy az üreg ami utánnuk marad sajnos.Így minnél méjebb a lyuk,annál érzékenyebb lesz a fogad és annál több idő mire rendbe jön.Nagy valószínűsségel elmúlik majd lassan.Akkor lesz gáz,ha éjszaka nem tudsz tőle aludni.Raknak bele ilyen alábélést,az segít fogadnak menyugodni.Szval ha lassan javul jó lesz,ha pedig rosszabodik,akkor menj vissza
2023. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!