Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagy fogtömés miatt kettétörhe...

Nagy fogtömés miatt kettétörhet egy fog?

Figyelt kérdés
Van egy nagyörlőm,amibe nagy tömés van.Mekkora az esélye annak,hogy kettétörik?Van rá mód,hogy elkerüljem pl. vmi jobb fogkrém,vitamin,vagy bármi hasonló?

2023. febr. 25. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de főleg a kisebb fogaknál ,nem a nagyörlőnél
2023. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pont hogy a nagyörlőknél erősen jellemző. Hogy esetedben mennyire valószínű, azt nem tudom vakon megítélni. Ilyen esetben úgynevezett onlay beragasztását szokták javasolni. Ezt úgy kell elképzelni, hogy kifúrják a fogat, kb mint egy tömésnél, vesznek egy lenyomatot róla, majd a tecnika készíti el a "beragasztható tömést". Konyhanyelven, röviden összefoglalva sokkal jobban eloszlik rajta a rágás terhe, a kialakítása miatt. Ez viszont nem egy ingyenes körzetes tétel, ez pénzbe kerül, de szerintem érdemes rá beruházni.
2023. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha normálisan tisztítom,és használok elmex gélt az segít elkerülni a törést?
2023. febr. 25. 18:24
 4/6 A kérdező kommentje:

A tömés már benne van 8 hónapja,van mögötte egy fog hiány,de csak akkor csinálják meg a hiányom implantátummal,ha fogatszabályoztatok előtte.Ez sem tudom mennyire befolyásolja


Itt van maga a fog: [link]

2023. febr. 25. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre érdemes lenne egy onlayt rakni. Ezt nem a fogkrém befolyásolja, ez fizikai hatások kérdése.
2023. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem bírni fogja,ha elromlik alatta,csak akkor cseréltesd ki betétre,lehetőleg kerámíára
2023. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!