Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez lehet a bölcsességfogtól?

Ez lehet a bölcsességfogtól?

Figyelt kérdés

Nincsenek kint a bölcsességfogaim, legalábbis 1-2nek egy kis része látszik csak, de nem is fognak kiférni. Jelenleg pici babával vagyok itthon, így nem nagyon van lehetőségem kiszedetni őket. (épp tervben volt, de összejött a baba:))

Na tehát, jelenleg jobb lent baromi érzékeny hátul az ínyem, de folyamatos fájdalmat is érzek, fájdalomcsillapító hat rá (napi 3x1, de éjjel már éreztem, illetve most is.. de nem vettem még be rá gyógyszert). Jobb lent a 7es, leghátsó fogam gyökérkezelt. Fájhat így, ennyire a fogam azért, mert jön a bölcsességfog? Már 3. napja fáj, de ennyire nem volt sz.r eddig. Természetesen épp ma nincs fogászati rendelés.

Köszi ha tudsz segíteni!


2023. márc. 7. 04:01
 1/4 A kérdező kommentje:
illetve ha nagyobbra kellene nyitnom a számat, nehézkesebb, érzékeny az egész
2023. márc. 7. 04:06
 2/4 A kérdező kommentje:
és nyelésnél is érzek egy kellemetlen érzést
2023. márc. 7. 04:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet bölcsességfog, persze. Ha csak pl egy pici csücsök látszik belőle, akkor valószínűleg ferdén áll. De persze ezt egy röntgen tudja biztosan igazolni. Amint lesz rendelés, kérj időpontot. Sajnos itt az egyetlen terápia az eltávolítás, nincs más praktika. A fájdalomcsillapító csak elnyomja a panaszokat, ha nagyon begyulladna, akkor írhatnak antibiotikumot, de az is csak ideiglenes megoldás.
2023. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

biztosan ferdén fog jönni, hiszen nincs neki hely :/

mára jobb lett talán a helyzet, óvatosan fogkefével áttakarítottam a 7eset előtte, pici kosz volt az íny alatt is (ráhúzódott kissé az íny), azóta jobb, plusz gyulladáscsökkentőt is kezdtem szedni. belül az arcom is duzzadt, piros, hátul az ínyem is, szóval ha jobb lesz most, húzom még az időt, hátha nem szoptatok addigra és kevesebbet is kell hajlongni a picihez

2023. márc. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!