Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Van egy fisztula a fogínyemen és lehet emiatt elveszítem a fogam. Már sokadjára. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Felül úgy néz ki a "fogsorom", hogy rágófogam egyik oldalt van leghátul 1 db, tömött, de annyira hátul van, hogy a rágásban nem is játszik szerepet. Elöl az első 4-en porcelán korona van, természetesen gyökérkezeltek, mert anno terhesség alatt letörtek. Ezekkel amúgy nincs is gondom, fent van a korona kb.15 éve. 2 oldalt mellettük van 1-1 szemfog, az saját, nem gyökérkezelt, de az egyik tömött és ezek mellett 1-1 szintén porcelán koronás fog, ami gyökércsapos és ebből az egyik fölött jelent meg egy fisztula az ínyemen a szokásos nyomásérzés mellett. Sosem volt az igazi, szerintem nem tudták teljes mértékben kiszedni anno a gyökereket, mert ha megnyomtam felül, éreztem egy enyhe fájdalmat. Amúgy ez a 2 fog 2016-ban lett megkoronázva.

Azt tudni kell, hogy felül 3 fogamat az sztk-n emiatt húztak ki. Fisztula, arcdagadás(vagy az sem), erős fájdalom, nem is gyökérkezelték, hanem kihúzták. Szóval valószínleg hajlamos is vagyok erre.

Tudom, elvileg létezik ez a gyökér rezekciós műtét, de ha ez sem sikerül, vagy a röntgen alapján meg sem próbálják, akkor milyen lehetőségeim vannak? Hogy lehet ezekre a fogakra bármit felépíteni és az nekem mennyibe fog kerülni minimum? Mert nyilván ezek után csak magánrendelésre mernék menni.

Tudom, majd ott megmondják, de szeretnék egy picit addig képben lenni, hogy ne ott bőgjem el magam, ha azt mondják, csak kivehetős fogpótlásom lehet és még 50 sem vagyok. De lehet az árán sírnám el magam, szóval fel akarok készülni a legrosszabbra.

Amúgy ellennék még vele így is, csak tudom, még vérmérgezést is kaphatok ettől és szar lenne így meghalni.

Ha csak simán kihúzzák, az amúgy is elég "rövid"mosolyom még rövidebb lesz, nem akarnék teljesen igénytelenül kinézni sem, ha nem muszáj.



2023. márc. 7. 05:55
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az egy folyamatos gócpont lesz, ami máshol okozhat gyulladásokat, ilyenkor úgy tudom a csatornák vannak gyulladva és sipoly alakul ki, ott távozik a genny, de ez a gyulladás folyamatosan ott van a lágyszövetekben is, a környező csontokra is hatással van. Vagy a rezekció a megoldás vagy esetleg egy újra gyökérkezelés, de ha egyik sem, akkor el kell távolítani.
2023. márc. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csapos fog okozza a fisztulát, akkor ott gyakorlatilag a rezekció az utolsó esélyed. Újragyökérkezelni a csap miatt lehetetlen. Foglalkozni mindenképpen kell vele, mert nem jó az egész szervezetre nézve, hogy ott van. A 15 éves koronák is csereérettek már.

Az elmondottak alapján a foghiányakdra több megoldás is szóba jöhet, ár tekintetében is nagy a szórás. A kivehetőtől az implantátumokig gyakorlatilag sok verzió lehetséges, ~80ezer forinttól a csillagos égig, pótlástól függően.

2023. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Hát figyelj, minimum egy panoráma röntgen kellene, hogy egyáltalán megközelítőleg lehessen mit mondani, mert ez így kevés.

Ha fisztulázik, akkor ott komoly gyulladás alakult ki, csak abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy tud is ürülni, ha nem tudna, tályogod lenne. Na most, hogy ezzel lehet-e még kezdeni valami az nagyon sok dologtól függ, de amennyiben magánba mész, költség lesz az új gyökérkezelés (itt nem gyökereket távolítanak el, hanem a csatornának tisztítják át és fertőtlenítik, ez lehet sikertelen, nem csak az orvostól függ, hanem a te immunrendszeredtől is), ha csap van benne, annak a kivarázsolása, ideiglenes korona, végleges. Ez így összegben nem sokkal kevesebb, mintha inkább kihúzatnád és kapnál implantátumot, ha van elég csontod. De ezeket úgyis elmondják a rendelőben, csak hogy ezzel az egy fogaddal is úgy számolj, hogy lehet lesz a vége 200-300ezer forint is. Egy fog.

2023. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én amennyire tudom rezekció vagy a fog kihuzàsa a megoldás erre...ha a rezekció sem jár sikerrel akkor kell kihúzni. Illetve ha kihúzták utána implantátum vagy híd.Magánban egyik sem olcsó szerintem. Én megprobalnàm megmenteni ha lehetséges.Kitartàst kívánok neked!
2023. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!