Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő, ha baleset...

Mi a teendő, ha baleset következtében a tejfog elkezd szürkülni? Többi lent.

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam egy esés következtében "feljebb tolta" 1-2 mm-rel az egyik elülső metszőfogát, nem volt egyébként feltűnő. Most rá 4 hétre úgy veszem észre, hogy kicsit szürkébb, mint a többi.

Kértem neki jövőhétre a fogászatra időpontot, de addig megnyugtatás gyanánt érdekelne, hogy tudnak-e ezzel tenni bármit is, van-e rá kezelés? Esetleg valamilyen csoda folytán kifehéredhet még magától?



2023. márc. 8. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Üdvözöllek! Valószinű megsérült a fogágy. Jól teszed, ha elviszed a gyerek fogorvoshoz!
2023. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mostanában mit csinálnak, de nekem benthagyták, amíg ki nem hullott. De persze lehet, hogy azóta megváltozott a hozzáállás fogászaton mert ez 28 évvel ezelőtt volt.
2023. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Fogfehérítéssel meg lehet oldani.
2023. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2-3 éves korában járt hasonlóan: baleset után elszürkült az egyik metszőfoga. Elvittük fogorvoshoz, nem csinált vele semmit.

A foga szürke maradt. Most már iskolás, asszem az a tejfog tavaly hullott ki, már kinőtt a maradófoga.

2023. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elszürkülés az ideg elhalása után jelentkezik, de tejfog esetében ez közömbös, hiszem majd úgyis kiesik, a rágást meg nem befolyásolja.
2023. márc. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valóban elhalt az a fog. Kifehéredni már nem fog, vagy tényleg csak csoda által. De ha nem okoz egyéb panaszt, akkor nem hiszem, hogy bármit csinálnak majd vele. Még nagyon kicsi, sokára van a fogváltás. Ilyenkor nem szokás kihúzni, mert fontos helyfenntartó szerepe van a tejfogaknak.
2023. márc. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elhalt a fog. Vagyis nàlam az okozta az elszürkülést. Énis esés közben ütöttem be amitől elhalt és elszürkült. Gyökérkezelni kellett ,aztàn megpróbàltuk a belső fogfehérítést ami sajnos nem sokat ért. Úgyhogy ebből kiindulva nemhiszem hogy valami csoda folytàn kifehéredne a kisfiad foga.
2023. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a fog meghalt.
2023. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!