Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha valakinek refluxtól kelleme...

Ha valakinek refluxtól kellemetlen a lehellete az milyen szagot jelent? Illetve folyamatosan jelen van? Megszűntethető valóban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Savas, epés. Amikor erősebb a feláramlás, jobban jelen van
2023. márc. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elég büdös, olyasmi, mint a kora reggeli szájszag :D.


Normális kajával igen.

2023. márc. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam... ez a bizonyos nyitott gyomorszáj eredetű szájszag megszűntethető e? Ugye ez némileg összefügg a reflux-szal, hiszen ott is a gyomorszáj elégtelen funkciójáról - gyomortartalom visszaáramlásáról van szó, de önmagában a gyomorsav csökkentés még nem zárja össze ezt az izmot... Szóval? Illetve hogy különítik el pl más eredetű kellemetlen lehelettől? Van, amikor valakinek messzire érezhető... az is a nyitott gyomorszájtól lehet?
2023. márc. 10. 21:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem minden rossz szájszag reflux meg nyitott gyomorszáj.Ha pl acetonszagú, az illető cukros lehet. Rossz szájhigiénia, emésztőrendszer, belek betegsége, sok minden okozhatja. Meghatározó az hogy konkrétan milyen jellegű a szag. Egyébként nekem folyamatosan érezni sajnos, nyitott gyomorszájam van, még magamnak is érzem sokszor
2023. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanolyan intenzitással érezhető? És van egyéb panaszod is? Fájdalom, gyomorégés?

Nekem ez azért furcsa, mert több olyan tanulmányt olvastam, ahol kifejezetten kiemelik, hogy, amennyiben valóban nyitott gyomorszáj lenne bizonyos lehelet problémák oka, akkor valamennyi nyitott gyomorszájjal rendelkező embernél fennállna ez a jelenség.

Nyilván, több oka is lehet, amiket felsoroltál és azon túl is... de miből gondolod, hogy neked attól van? Biztos sok dolgot tettél ellene, semmi nem bizonyult hatásosnak?

2023. márc. 12. 20:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor beveszem a gyógyszert vagy kevésbé jön fel, akkor nem annyira. Igen ég a mellkasom torkom nyelőcsövem, köhögök, a számban rossz epés savas íz van, marja.

Ebből adódóan érezni a leheletnek is azt az epés semmi máshoz nem hasonlítható szagát amikor a torkomig feljön. Nem maga a nyitott gyomorszáj a gond hanem amikor jobban feláramlik a cucc meg ugye ennek van kipárolgása is, azt viszont érezni.

2023. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem... viszont ami jó hír, hogy ez a táplálkozás megváltoztatásával teljesen megszüntethető!
2023. márc. 12. 21:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Az jó
2023. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy látod?
2023. márc. 12. 22:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem sokat változtattam a táplálkozásomon inkább beveszem a gyógyszert amitől jobb és beleférnek olykor a tiltott ételek, de azon is többet kéne változtatnom, hosszú távon nem szabadna olyanokat enni, kár hogy ami tiltott az finom
2023. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!