Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás? Vagyis...

Nagyon fáj a foghúzás? Vagyis inkább a helye? Utánna a lábadozás nehéz? Sokáig fáj? Sosem húztak még fogamat!

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ.

nekem az alsó bölcsességfogam, ami feküdt az álkapcsomban és vésni kellett, napokig megviselt, a felsőnél meg kb. semmit nem éreztem húzás után.

Maga a húzás fájdalommentes, mert érzéstelenítenek.

2023. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ügyes a doki,még az érsételenitő sem fáj.Maga a húzás nem szokott fájni.

Utána vegyél be 1 kataflan fájdalom csillapitót,mire elmegy az érzéstelenitő hatása,arra hatni fog már .

2023. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem
2023. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek! Jól el tudják érzésteleniteni és ezért nem fogsz semmi fájdalmat érezni. Fölösleges izgatni magadat. Az a lényeg, hogy a foghúzás után a szoritó géz maradjon ott mig el nem áll a vérzés. Utánna meg arra kell figyelned, hogy a vérdugó bent maradjon.
2023. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Alsót nekem is véstek,szörnyű volt.

Most felső húzás lesz,de az kint van

2023. márc. 10. 22:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem alsó bölcsességfogat műtöttek, és egy rágófogat húztak. Nem fájt egyik beavatkozás sem, mert alaposan érzéstelenitették.

Inkább az volt rossz, ahogy hallottam a recsegést, amikor kimozgatta a helyéről a fogam. Szóval inkább pszichésen kellemetlen. Valami szépre kell gondolni. :)


Utána viszont az első pár nap nehéz tud lenni. Legyen otthon Cataflam vagy Flector dolo rapid. Ezek nekem beváltak fogászati beavatkozások utáni fájdalomra.


Készülj könnyen ehető tejmentes ételekkel az első napokra.

2023. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sosem húztak még fogamat!”

..

"Alsót nekem is véstek”


?? :D

2023. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! A vésés/húzás 2 külön dolog! Alsó bölcsességfogam az ínem alatt volt,vízszintesen. Ín metszés,vésés,stb úgy szedték ki szájsebészeten darabokba! Összevartták!

Most szintén oda kell mennem,fölső bölcsességfoggal,amit valószínűleg HÚZNAK,mert ki van nőlve az ín alól,csak ferdén. Azért kérdeztem,mert HÚZNI,MÉG NEM HÚZTAK! Műtét kicsit más!

2023. márc. 11. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!