Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A nyelés nehéz foghúzás után...

ÉVA TÜNDE kérdése:

A nyelés nehéz foghúzás után a zsibbadás miatt? (bal alsó, bölcsességfog mellett)

Figyelt kérdés

Hogyan készüljek rá? Mire kell koncentrálno? A tűtől nem félek.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



#zsibbadás #lidokain #Nylev zsibbadás
2023. márc. 12. 21:50
A kérdező szavazást indított:
Lidokain
Nyelés
Zsibbadás
Alsó fog húzás
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Előfordulhat, de csak addig tart, míg el nem múlik az érzéstelenítő hatása.
2023. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Igen, lehet, de nyugi, nem fogsz megfulladni vagy ilyesmi, annyira nem durva.

Ha kimegy az erzestelenito, el is mulik.

2023. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos már többször volt felrenyelesem más okból (pajzsmirigy) és tudni akarom hogy mennyire kell erre figyelnem.
2023. márc. 13. 01:31
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon is, ha eleve vannak ilyen problémáid. Lehetőleg, ha teheted, akkor addig ne egyél-igyál, amíg ki nem megy az érzéstelenítő hatása, ez kb. 2-3 óra.
2023. márc. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ypszilon. Nem akartam enni, inni. Hanem csak maga az a nyelés ami akkor is van ha nem eszünk nem iszunk. És te pl 2 óráig nem nyeltel egyáltalán? Ennyire nem lehet durva.
2023. márc. 13. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Perdze, hogy azt lehet nyilván, én evésre, ivásra gondoltam. A sima nyelést nem tudod kikerülni, abból nem igazán szokott probléma lenni.
2023. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ypszilon! 😊 Köszönöm szépen!


Másik két válaszolonak is köszönöm szépen! Holnap megyek. Már nagyon várom hogy túl legyek rajta! Sokat segítetettek. Így sokkal könnyebb lesz az egész.

2023. márc. 13. 10:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Na. Kész! Én feltettem a fejemre a fejhallgatót és megindultam. Mire odaertem a szembeszél miatt elfáradtam de már kopogtam is a dokihoz mert a váróban sehol senki. Full üres. (a legjobb) Behivott és azonnal ültetett a székbe és ranezett az elromlott fogra és már vette is elő a sprayt. Mondom héjjjj levegőt még had vegyek.(ezt humorosan, a doki is mosolygott) Azt mondta mire hat az érzéstelenítő megnyugszik a tüdeje. Mondom oké. Innen így se megyek el amíg meg nem szabadít ettől a fogtól! 10 perc után már zsibbadtam. Figyelnem kellett szépen lassan nyeltem. Rossz nem volt inkább szokatlan de hamar belejöttem.(Olyan volt mint ha egy nagyobb falatot kellene lenyelnem mert gyorsan ettem.) És már hozta is a fogót. A fogóról tudtam hogy hamar meglesz mert ezt akkor veszik elő ha könnyű megfogni. Ki is vette.Egyszer előre hátra fel le és aztán kanyarodott is ki a fogam. Az az érzés amikor láttam magam előtt hogy többet nem lesz ott az a rossz fog. Huuu. Leírhatatlan. Megtörölte és elkértem. Utána még elvegzett valami papír munkát és én lefolytam a széken, elengedtem magam és élveztem hogy kész vagyunk. Ez is megvolt. Pár percet ültem mert a húzás mozdulatai azért megdobta a feszültséget bennem de semmi fájdalmam nem volt. Aztán felálltam és megereztem hogy rohadt álmos lettem. Rongyoltam is haza. És vártam hogy múljon a zsibi és utána ettem ittam. És mostmár alvás.
2023. márc. 16. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!