Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tömött fog mennyi ideig...

A tömött fog mennyi ideig lehet érzékeny?

Figyelt kérdés
Múlt hét csütörtökön lett betömve a fogam, és még eléggé érzékeny a hidegre, kicsit a melegre is, valamint rágás esetén is van egy kis kellemetlenség. Fehér tömés van benne. A körzetis fogorvos szerint ez normális. Azért parázok, mert külföldre fogok utazni jövő héten, és elég gáz lenne, ha ezt fájó, problémás foggal tenném meg. Megnézessem egy magán fogásszal, hogy esetleg nem kell e gyökér kezelni, vagy valami?

2023. márc. 13. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát az ilyennel általában azt szokták csinálni. Ha nagyon érzékeny akkor gyökérkezelik.
2023. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Egy hétig teljesen normális, ha érzékeny.

De most akkor fáj vagy érzékeny? Nem ugyanaz a kettő.

2023. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Tömés nyilván nem úgy védi a fogat mint a eredeti fog állomány. A hideg, meleg, savas dolgok jobban tudják irritálni a fogideget.
2023. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Nekem harom fognal volt ilyen. Kettobol kesobb gyokerkezeles lett. A harmadik viszont par honap utan lenyugodott, tizenvalahany eve. De tul forrot kerultem addig, amig erzekeny volt.

Masik ketto sokkal kesobb nagyon hirtelen begyulladt, viszont negyven evvel kesobb is megvannak kiolt ideggel.

2023. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18%
Nekem van egy tömött, kb egy hónapja csinálták. Hidegre, savas dolgokra (narancs, savanyúság stb) elég érzékeny. Azt mondta a doki hogy várjunk még a gyökér kezeléssel, lehet jobb lesz. Azóta inkább langyos vízzel öblögetek fogmosás után.
2023. márc. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!