Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Házi foghúzásnál érzéstelenítő...

Házi foghúzásnál érzéstelenítő módszerek?

Figyelt kérdés

A mamám szerint a pálinka vagy a máktea volt régen a szokásos. A mákkal az a baj hogy több hónap még mire gubósodik (nem tudom kibírom-e még azt a 3 hónapot) a pálinka meg annyira nem erős fájdalomcsillapító szerintem. Egy barátom szerint viszont a dinitrogén oxid is jó lehet (az van a habpatronban) de az meg elvileg csak nagyon rövid ideig hat.

A barátom húzná közben ki a fogam, mert nincs tb-m és így a dentálhigiénikus a múltkor hazaküldött. Valakinek bevált módszere van erre esetleg?



2023. márc. 13. 11:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Hát... behajtás is létezik a világon.... Pl elveszik a telefonodoat vagy gépedet amiről írkálsz, azt is beszámíthatják 10-20ezer forintért.

Menj fel a NAV oldalára, nézz körül miket koboztak el számla kiegyenlítés céljából. Még gyerekjátékok is vannak ott 2-3ezer forintos tételekkel. Szóval simán előfordulhat, hogy bejönnek és elviszik a széket amin ülsz, az asztalt, az ágyat, a hűtőből a kolbászt, a mindnet:D

2023. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tőlem semmit nem vonnak - tiltanak le mert eleve van több millás tartozásom (azt se tudják behajtani). nincs a nevemen semmi. És ide nem jöhetnek be mert az öcsém házának a pincéjében lakom :D
2023. márc. 14. 16:12
 13/18 anonim ***** válasza:
42%
Ha be vagy oda jelentve, bemehetnek. Amiről az öcséd nem tudja igazolni, hogy az övé, azt pedig elviheti a végrehajtó. Ha van miből enni meg fűteni, akkor a tb-re is kell, hogy jusson. Kérhetsz csekkeket, ha gond utalni.
2023. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bejelentve. Hajléktalan voltam egy ideig de az öcsém ide engedett lakni. Nincs pénz és sokszor éhezés van, de legalább ma jól tojtak a tyúkok, így ma hawai digi napfény minden, még szereztem bort is :D
2023. márc. 14. 16:24
 15/18 A kérdező kommentje:
Hivatalosan még hajléktalan vagyok. Nincs lakcím kártyám se.
2023. márc. 14. 16:25
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

Hát csórikám, szar látni, hogy így megy ez..:S


Patikában kérj lidocaint. Minél minél erősebbet, fújósat vagy foléykonyat. Inkább fújósat.

Illetve egyél gyógyszertári alkoholt is. A fogót abban kezeld le, legalább onnan ne fertőződjön el. De a sebet ezzel ne kezeld mert szétmarja a pofád.:D

Imádkozz egyet:D

A húzás után a seb lekezelésére vagy zintén gyógyszertárból svédcsepp (ez is elég erős alkohol, de már nem mar annyira) vagy ízesítetlen égetett szesz, pl vodka, vagy valami házi pálesz ami nincs ízesítve. A húzás után ezzel öblögess, de ne nyeld le.


Amikor a patikában vagy kérhetsz valamit szájban lévő sebre is, hátha tud valamit olcsón. Ilyen gélszerű kenőcsök léteznek rá. Ugyanis a közvetlen beavatkozás után az alkohol összehúzza a sebet, de a seb kezelésére az nem jó, mert a gyógyulást hátráltatná, szóval arra ilyen gélt használj.


Az sem baj, ha van kéznél 1-2 tampon:D Kérj az asszonytól vagy valami, az jól szívja a nyálat is, vért is.


Javaslom pisild és szard ki magad előtte, ne közben engedd a bokádra az egészet:D


nem lesz jó, ezt előrem emgmondom, de értem miért jutottál erre az elhatározásra. És sajnálom.


Majd írd meg az eredményt!

2023. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem fogod kibírni a fájdalmat, ez egészen biztos. Ha gyulladt, akkor még a mezei lidocain is lehet, hogy kevés lenne. Házi praktika nincs, nem véletlenül. És konkrétan szét fogja roncsolni a fogad és a csontod a próbálkozás. Mindenhogy orvos lesz a vége, csak sokkal többe fog kerülni. Akár az életedbe is, ha elfertőződik. 8-9 válaszolkkal tökéletesen egyet értek.
2023. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként havi 9600 ft a tb ha jól tudom.

Magànba próbàlkozz szerintem ott egyszer kell kifizetni a húzást és így nem kell az egész tb tartozàsod befizetni. Esetleg kérj rà öcsédtől kölcsön vagy rokontól akàrkitől. Nagyon nem jó ötlet nekiàllnotok otthon ,és ezzel nem kioktatni szeretnélek hanem jót akarok. Esetleg a haver aki kihuzná ő sem tud kölcsönbe 10-20 ezret adni? Nekem havernak kezdő fogorvos csinálta a húzást rendelőbe és beletörte/széttört a fog, iràny volt neki a szájsebészet és vésés. Koràntsem olyan egyszerű a húzàs szerintem mint ahogy hangzik .Remélem megoldódik a gondod és eljutsz egy szakemberhez aki segít rajtad!

2023. márc. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!