Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foghúzásnál érzéstelenítő?

Foghúzásnál érzéstelenítő?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok.Holnap ki kell húzni egy fogam.Szerintetek kaphatok érzéstelenítőt?Mert az nélkül kicsit brutál lenne!
2013. jan. 9. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen adnak, mivel csak helyi érzéstelenítő és nem kerül a véráramba. Nem lesz semmi baja tőle a babának :)
2013. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!3 hónapig gyökér kezelték a fogam,ma este kiesett a tömésem(4 hónapot bírt a tömés).Én úgy látom,hogy ezt már nem lehet megmenteni.Csak attól tartok,hogy elkezd éjszaka fájni és nem tudok bevenni semmi fájdalomcsillapítót.Féltem,hogy esetleg baja lehet a babának az érzéstelenítőtől,de így már megnyugodtam!
2013. jan. 9. 18:53
 3/11 anonim ***** válasza:

ha nagyon elkezd fájni , jegeld le, zacskós borsóval...csodákra képes..!

Jobbulást és kitartást!

2013. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ma húzták ki az egyik fogamat. Kaptam helyi érzéstelenítőt. Ha éjszaka nagyon fáj, akkor végszükség esetén kék panadolt bevehetsz, vagy paracetamolos fájdalomcsillapítót. Jobbulást

37 hetes kismama

2013. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!Sajnos csak Saridon-om van itthon!Remélem nem lesz rá szükségem!Mióta ennyire rácsesztem a fogorvosnál,annyira félek tőle,pedig vígan mentem mindig hozzá.De majd közben a babára gondolok!!Mennyi érzéstelenítőt kaptál kedves 4es válaszoló?
2013. jan. 9. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! 19 hetesen húzták ki a fogam, szintén gyökérkezelés után. Kaptam f.csillapítót, a kisfiam azóta 4 éves elmúlt, semmi problémája.:-)
2013. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!Már alig várom,hogy túl legyek rajta:(
2013. jan. 9. 20:07
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ti nem gondoltatok rá,hogy szegényke olyankor mit élhet át?Én állandóan erre gondolok,hogy ő vajon megérzi,hogy ennyire pánikolok?
2013. jan. 9. 20:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha gyokerkezeltek a fogadat tomes elott akkor tuti nem fog fajni elvileg a gyokerkezeles az,hogy kiölik az ideget a gyokerekbol.Ugyhogy annak mar nem szabad fajnia ha rendesen ki van kezelve.Akkor sem ha kiesett a tomes.:-)
2013. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát azt hiszem fogproblémákban kevés nálam tapasztaltabb kismama van. :-( Én eddig kb 10szer voltam fogásznál, 2 gyökérkezelésem, 4-5 tömésem és egy bölcsességfog húzásom volt már. (ja eddig a rendszeres kontrolok alatt minden rendben volt).


Szóval a válasz igen, kaphatsz fájdalomcsillapítot (másokat műtenek terhesség idején). Én mondjuk igyekeztem csak akkor kérni, mikor muszály volt (sok fogamat fájdalomcsillapító nélkül tömték, hát kemény volt). A húzás nem vészes, ne félj tőle, igyekezz végig nyugtatni magad és a babád is.


Fájdalomcsillapítót szedhetsz, bármilyen paracetamol tartalmút. De olyat, amiben gyulladáscsökkentő van TILOS. Ekkor csak a házi praktikák tudnak segíteni, cserszömörcés szájvíz ínyproblémákra illetve kamillás sós víz gyökér/állkapocs fájdalmakra.


Sok sikert, kitartást.

Én most nagyon boldog vagyok, mert már egy hete nem fáj egy fogam sem!

23 khm

2013. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!