Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy eltört fog...

Mennyire fáj egy eltört fog kihúzása?

Figyelt kérdés

Baloldalt lent, hátulról a második (ha a bölcsesség fogat is belevesszük, akkor harmadik)

fogambólletört a fele átlósan. Íny alá. Szabadon van a fogbél.

Mikor nagyon fáj s picit rászívok, mintha valami kifele mozdulna s abba marad a fájdalom.

Nem akarom megmenteni, kihuzatni szeretném.

Legutóbbi 2 gxökérkezelésen, mi dkettőn elájultam a fájdalomtól.

Ez a fogam 1 éve tört így el, csak nem mertem fogorvoshoz menni. Viszont hetek óta olyan szinten szokott fájni, hogy le tudnám kaparni a húst az arcomról.

Ezért aztán rávettem magam, hogy elmenjek.

De iszonyúan félek a komplikációktól, hogy jobban eltörik húzás közben, a fájdalomtól.

1 fogamat kihúzták még régebben, annak a fájdalma meg sem közelítette egy gyökérkezelését, ezért vagyok hajlandó csak kihuzatni, ezért tudtam venni a bátorságot elmenni.

Nem SZTK-ba megyek, viszont magánorvoshoz sem, mert 4et kerestem fel, abból 1 külföldön, a többi pedig 1-2 hónapra tudott idópontot adni...

Meg kéne próbáljam inkább az altatásos műtétet? Jóval drágább, de rettenetesen félek attól a fájdalomtól. Semmihez sem fogható...



2023. márc. 16. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Semennyire. Magánban jó érzéstelenítőt használnak, nem azt a f*st amit az SZTK-ban.


Szájsebész kiszedi pillanatok alatt.



Nekem 30 perc volt a bölcsességfog műtét, semmit nem éreztem belőle. Másnap az injekció helye jobban fájt, mint maga a fog helyének környéke.

2023. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1es.

Mint írtam két gyökérkezelésem volt, mindkettőn elájultam a fájdalom mértékétől.

Egy foghúzásom volt, ott szerintem határán voltam.

Ezért félek nagyon.

Magándokik 1-2 hónapra adtak volna időpontot, de addig nen bírom ki.

2023. márc. 16. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan azt az érzéstelenítőt használják magánban, mint sztk-ban. Ugyan azt az agyagot, ugyan abból az ampullából. Sprórolni sem érdemes rajta, mert olcsó dolog.

A gyökérkezelés témát nem boncolgatom, mert mindenképp húzást szeretnél. Röviden annyit, hogy egyáltalán nem törvényszerű, hogy így fájjon, illetve esetedben így látatlanban azt mondanám, hogy talán nem is lehetséges. Feltéve ha íny és csont alá tört a fog széle.

Az 1-2 hónapos várakozási idő elég általános. Ezért nem szerencsés ilyen fájdalmakat megvárni, mert mindenhol tele vannak a rendelők. Két irányba indulhatsz el. Vagy próbálkozol tovább magánnal, vagy sztk. Sztk fogorvos be tud utalni állami szájsebészetre. Ott profik dolgoznak, széles eszköztárral, ettől nem kell félni. Ennek tovább előnye, hogy hamarabb sorra kerülsz, van, hogy amint odamész megcsinálják, de ha várni is kell, az is pár nap szokott lenni. Ne aggódj, nem fogják beletörni. Ha mégis, egy szájsebészet gond nélkül képes kiszedni akármilyen törmeléket. Egyáltalán nem egy mészárszékről van szó.

Az altatásról: arra is várni kell, szintén heteket, vagy hónapokat. Vizsgálatok előzik meg, ott is van várólista, és nagyon költséges. Valamint meg fognak próbálni lebeszélni. Felnőtt embert egy sima húzás miatt nem szokás altatni, inkább gyerekeket, szellemi sérülteket, vagy olyan eseteket, ami nagyon hosszú, és összetett. Amit neked inkább javasolnék, az a szedálás/ bódítás, akár vénásan, akár tablettával. Ellazít, felgyorsul az idő, és elnyomja a kellemetlenségeket. Van, aki anniyra nincs képben, hogy utólag sem emlékszik. Olcsóbb is, és nem kockázatos, nincsenek igazán mellékhatások. Nézz utána, vannak róla videók is. Én tapasztalatam is, és láttam is jó parszor asszisztensként, maximálisan tudom ajánlani, jó megoldás. Ezt is inkább magánban érdemes keresni.

2023. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló problémával magán szájsebészhez mentem. Az erős fájdalmak miatt hamar fogadtak. Pár napig antibiotikumot kellett szednem, hogy lehúzza a gyulladást, utána műtötték ki a fogat. Ami annyit tesz, hogy nem rángatta fogóval, hanem kicsit megvágta az ínyt és kiemelte. Utána kaptam varratot is. Semmilyen fájdalommal nem járt a művelet. Az érzéstelenítő szurik fájtak csak picit az elején.

Én is nagyon féltem, de szedálásra nem volt pénzem. Frontinnal nyugtattam magam a beavatkozás előtt. Utána pedig egy jót aludtam. :)


Biztos vagyok benne, hogy egy szájsebész ki tudja úgy szedni hogy ne fájjon.

2023. márc. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De nem fogadnak. 1-1,5 hónapos időpontokat kaptam.

Így kénytelen vagyok holnap elmenni egy rendelésre, ahol beérkezési sorrendben fogadnak s ott kezdeni valamit.

Nem szájsebészet, de máshova nem tudok menni.

Már az este alig aludtam, mert iszonyúan félek.

Semmi mást nem engedek, csak is kihúzni.

Életemben nem fájt még semmi úgy, mint az a két gyökérkezelés meg a sima tömések. Ezekhez képest a foghúzásom szúnyogcsípés volt.

Erre is 1 évembe telt rávennem magam, mert az utóbbi hetekben elviselhetetlenül fáj már.

2023. márc. 17. 07:48
 6/8 A kérdező kommentje:

Betáraztam Frontinnal, már most bevettem kettőt, hogy tudjak aludni. Holnap is veszek be előtte. Kísérővel megyek, mert a legutóbbi két alklommal is elájultam a fájdalomtól, így kell valaki, mert ez nekem, hogy van akinek nem fáj, olyan, mintha mesekönyvből olvasták volna.

Két adag után is éreztem a tű recéit az idegcsatornában.

Ezért kizárólag eltávolítást vállalok. Viszont mivel a fele letört, íny alá, így semmi jóra nem számítok.

De valszeg csak időpontot fog adni szájsebészhez.

2023. márc. 17. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Akármit lehet itt írni, te eldöntöttél valamit a fejedben, és nincs az az érvelés, ami használna. Láthatóan a normális, segítő szándékú válasz sem ment át. Azt tudom mondani, ami a fentiekben is van, élhetnél szedálással, és azt se tudnád mi történik. És bár neked ijesztő a helyzet, amit leírtál az egy mindennapos rutin húzás egy szájsebésznek, neked nem lesz több egy sima húzásnál amit érzékelsz belőle. Össze szedted magad, ez már nagy lépés, hamrosan megoldják a problémádat, és nem fog többet fájni. Csak erre fókuszálj. Jobbulást kívánok.
2023. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, túl vagyok rajta.

Röntgen után megállapította, hogy megoldható a húzás.

Kaptam 3 helyre is érzéstelenítést. kb 6-8 persz várakozás után már mehettem is be.

A feszegetős módszerrel kezdte, mivel szerinte nem lehet ráfogni biztonságosan a fogra. Fájdalmat nem éreztem ebbő.

Sokáig tartott a kezelés, mert lassan tudta kifeszegetni, de sajnos így sem volt kellő fogás a fogon.

Egy pontnál fúrás jött, ketté vágta a fogam s felenként folytatta a kiemelést. Mindkettő kijött utána hamar.

2 alkalommal lettem rosszúl az elején, de csak a stressz miatt. Már felismerem az előjeleit az ájulásnak, így időben jeleztem. Utána jobban odafigyeltem, hogy ne görcsöljek, rendesen vegyem a levegőt s nem jött vissza.

Lassan kezd kimenni a zsibbadás is, kíváncsi leszek a megeröltetés miatt milyen fájdalmak lesznek, de kaptam fájdalomcsillapítót és az esetleges gyulladás miatt antibiotikumot is.

Örültem neki nagyon, hogy nem fájt, kértem is hozzá egy következő időpontot.

2023. márc. 18. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!