Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az mennyire nem normális...

Az mennyire nem normális eset, ha valaki fogorvoshoz menés (pl fogeltávolítás, gyökérkezelés) előtti heteken és napokon teljesen leamortizálódik mentálisan?

Figyelt kérdés

Nehezen látja el az addigi feladatait, teljesítőképessége romlik, nyugtatót szed, befordul, különféle testi tünetei vannak, étvágytalanság, fogyás stb.


Ez mennyire gyakori és lehet valamit tenni ez ellen?


2023. márc. 19. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet ellene tenni, szakember segítségét kell kérni, pszichológus és pszichiáter. Messze menő túlzás ilyen hétköznapi és szinte fájdalommentes beavatkozások miatt hisztériás rohamot kapni.
2023. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bölcsességfog. Csak "50%-a" bújt ki az ínyből kb... Azért nem hinném, hogy egy délutáni kávézás valami nyugodt helyen a történet... :///


Egyébként szájsebész veszi ki.

2023. márc. 19. 12:41
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja a másik bajom, hogy túl fiatal a szájsebész csak 36 múlt.
2023. márc. 19. 12:41
 4/5 A kérdező kommentje:

Régen már kezelt más okból (hipochondria, pánik) a pszichiáter, de nem túl sok sikerrel, kb. minden maradt ugyanúgy évek múlva is.


Egyénként tudom, hogy valami nem stimmel odabent, szóval én az a fajta vagyok, aki belátja, hogy valami hiba van a gépezetben...


Katasztrófa az élet így.


(elnézést a három külön kommentért)

2023. márc. 19. 12:45
 5/5 gungasam ***** válasza:

A bölcsességfogat nem kell feltétlenül kivetetni. A kinövésének a fájdalmait

lehet csillapítani olyan módon, hogy az orvos a fog feletti ínyet, foghúst teszi szabaddá a fog számára. És nem is feltétlen műtéttel hanem ecsetelő szerrel. Ezzel az ecsetelős módszerrel kezelve szabaddá válik a fog és még érzéstelenítő injekció sem kell.

2023. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!