Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 28 éves fiú vagyok. Sajnos...

28 éves fiú vagyok. Sajnos elég rosszak a fogaim és már 5db hiányzik. Teljes alsó felső fogsor vagy hídak ?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy pl, ha teljes alsó-felső fogsort választom, akkor az mennyire kényelmes ? Mennyire tartós ?

Van aki azt mondta, hogy alá megy a kaja :O

És akár be is gyulladhat alatta az ínyem, akkor le kell verni kalapáccsal az egészet és újat kell csinálni.

Egy szó, mint száz tapasztalatokra lennék kíváncsi leginkább, kinek mióta van, volt-e bármi probléma..



2023. márc. 20. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el fogorvoshoz, mert sokmindent helyre kell tennie.

Tehát 28 éves vagy, és 5 db fogad hiányzik. Ha te teljes alsó felső kivehető pótlást szeretnél, ahhoz az összes maradék, tehát 27 fogadat ki kéne húzni. Ennek ilyen fiatalon semmi értelme, ez a gondolat nem is értem, hogy merült fel. De azért pár dolgot tisztáznék ezzel kapcsolatban: tartós megoldás lehet, de nyilván időseknek inkább, amikor már végképp nincs más lehetőség, és egy fog sem marad. Kényelmesebb, mint fogak nélkül, egy jó fogsor jól illeszkedik, persze ragasztani is lehet. A kaja nem megy csak úgy alá, de persze tisztítani kell. Ezt hogy begyullad az íny, meg le kell verni kalapáccsal, ne haragudj, de hatalmas baromság. Mit kéne leverni egy kivehető pótláson, amit kézzel nap mint nap le kell szedni? Gyulladni attól szokott, ha valahol nem jól illeszkedik, de ez könnyen korrigálható. De mint írtam, ez egy utolsó lehetőség, idős korra, nem 30 alatt, azért ne már.

Nyilván sokkal jobb lehetőség a híd. Tartós, és esztétikus, olyan, mintha a saját fogaid lennének. Vigyázni arra is kell, mrgfelelő tisztítás mellett évtizedeket bírhat. Kalapáccsal ezt se verik le, meg hasonlók, ezt hagyjuk ebben az esetben is.

Létezik még implantátum, ami szintén nagyon jó megoldás, de tény, hogy drágább, és időigényes az egész folyamat.

Menj el a körzeti fogorvosodhoz, vagy válassz egy neked tetsző magán rendelőt, és mindent el fognak mondani, amit tudni kell. Kérdezni is tudsz, és szakszerű válaszokat kapsz. Ezeket a haverok mondták tanácsokat engedd el, mert sokszor köszönőviszonyban sincs a valósággal. Szakemerektől tájékozódj inkább.

2023. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kivehető is nagyon jó tud lenni, meg kényelmes, de neked még nincs szükség ilyenre.
2023. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja én nem kivehetősre gondoltam. Hanem amikor lecsiszoljak az összes fogam és arra raknak teljes fix fogsort.

Arról érdekelnének a tapasztalatok. :)

2023. márc. 21. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Először azzal kellene tisztában lenned hogy mi az a műfogsor, mi az a korona, és mi az az implantátum. A koronát belül is van több lehetőség.

1. Műfogsor ami kivehető, gondolom nem ezt akarod. Ez akkor van amikor már nincs fog amihez hozzá lehetne forgatni, meg még pár esetben.

2. Van a csavaros megoldás amikor magába az ínyben van egy implantátum, ez egy végleges megoldás, legdrágább, de a legjobb.

3. Korona, amikor a lecsiszolt fogra tesznek rá egy koronát, VAGY 2 lecsiszolt fogra tesznek rá egy hidat hogy a köztük lévő foghiányt pótolják. Utóbbit akkor csinálják ha hiányzik egy fog, de sajnos 2 egészséges fogat kell lecsiszolni hozzá. De nem kell ehhez az összes fogadhat lecsiszolni csak azt amit muszály.

A koronábol 2 típus van. Első a fémre égetett kerámia korona, hátránya hogy elvileg kb 15 év után le kell cserélni, de nekem van ami 20 éve fennt van, van ami 10 éves és cserélni kell. Utóbbinál az orvos hibázott de sose tudni hogy mikor milyet fogsz ki. Másik hátránya hogy fennt az íny és a fog találkozásánál látszik egy szürke csík mert látszik a fém egy csíkban.

A második típusú korona a cirkónium, ez elvileg tartósabb és sokkal szebb, természetes hatást kelt, nincs alatta fém se. Fémallergia se probléma. Viszont drágább. Megéri ha e mellett döntesz.

De a legrosszabb ha nincs fog. Eldeformálódhat az állkapcsod, elsorvadhat az ínyeded.. És mindegy milyen drága egy korona ha nem ápolod a fogad akkor ugyanúgy elrodhathat alatta a fog és le kell venni. Nem tudom még hogy szednek le egy koronát de nem is érdekel, ha le kell akkor le kell. Biztos nem fáj mert van fájdalomcsillapító, de ha még fáj nem érdekel, inkább mint fog nélkül élni.

Nézz ki egy fogászatot és kérj árajánlatot. Előre szólok hogy több száz ezer lesz, ne lepődj majd meg. De csináltathatod részletekben is, nem muszály egyszerre az egészet ha nincs egyből annyi pénzed. Beszéljétek meg a fogorvossal.

2023. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
Ha vigyázol rá jó lesz. Pár hét alatt megszokod.
2023. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Végül melyik megoldás mellett döntöttél?
2023. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!