Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hova lehet bejelenteni a...

Hova lehet bejelenteni a körzeti fogorvost, ha nem ad időpontot és nem lát el?

Figyelt kérdés

A telefont sose veszik fel, így írtam egy emailt neki, meg tudná e nézni a fogamat, mert kiesett belőle a tömés és lüktet az ínyem. Visszaírt hogy ha nagyon fáj, menjek hozzá el (6 nap múlva) és megnézi. Közbe a kisfiam vírusos lett, amit én is elkaptam tőle, előtte 2 nappal, írtam is neki, hogy nem tudok sajnos menni.

Mikor meggyógyultunk, próbáltam ismét hívni, nem vették fel. Írtam neki emailt hogy most már mindenféleképpen mennék a következő rendelésére, ha lenne kedves megnézni. Tök normálisan írtam, elnézést kértem ismét hogy előzőleg nem mentem.

Ez volt 2 hete.. Az a tetű azóta se válaszol, se nem veszik fel a telefont. Pedig nincs szabin.

Csak akkor látnak el soron kívül ha kb a csillagokat látja az ember a fájdalomtól, szóval ha oda megyek magamtól nem fog ellátni. Nem egy ismerősömet elküldte még úgy is hogy fájdalma volt, mert neki arra épp nincs ideje. Úgyhogy kénytelen leszek maszek alapon megoldani. Csak nem tudom minek fizetem a TB t...

Na mindegy, a lényeg, hogy valahova be lehetne jelenteni emiatt a viselkedés miatt? Meg mi az már hogy nem veszik fel sose ha hívják őket, meg mellé teszik.


2023. márc. 22. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ne írj, ne telefonálj! Menj oda rendelési időben, ha kijön az asszisztens, mondd hogy sürgős eset, nagyon fáj a fogad, körzetes beteg vagy. Biztos kell majd várni az időpontosok miatt, de el fog látni.
2023. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A betegjogi képviselőt kell először felkeresni és érdemes hasonlóan járt betegekkel is felvenni a kapcsolatot, mert legtöbbször azért nem derül fény a disznóságra, mert senki nem jelenti be, vagy nincsenek elegen.

A tb-t azért fizeted, mert muszáj, nincs alternatíva, ezt Orbán Viktortól kell megkérdezni, hogy miért van olyan állapotban a magyar egészségügy, mert ami problémát te felvázoltál, az egyáltalán nem kirívó, teljesen általános és a teljes magyar eü-re levetíthető.

Egyébként a rossz hír az az, hogy a sürgősségi szitut valóban nem fedi le önmagában a fogfájdalom, ez még a NEAK oldalán is elérhető, hogy ettől még nem kell az orvosnak soron kívül fogadni, ha kizárta az életveszélyt és a szövődmények kialakulását (leírásod alapján is kizárható, mert a sürgős eset tényleg olyan, hogy az ember ordítva veri a rendelő ajtaját, nem emaileket ír), szóval ezért ne rá haragudj, a rendelet szól így. Ha fogadna mindenkit, akinek csak egy kicsi panasza is van soron kívül, akkor nem lehetne időpontra dolgozni. Tudom mit beszélek, körzetes fogorvos vagyok, de mivel még fiatal, így felülök mindenkinek, aki a telefonba még előadja a hattyú halálát, aztán meg vigyorogva ül a székbe és közli, hogy ja amúgy most nem is fáj, csak mikor 3 hónapja rossz volt, akkor épp elutazott nyaralni és ezért nem tudott jönni, időpontot kérni nem gondolt. Csak ennek a hozzáállásnak az a következménye, hogy aki kint ül és 2 hónapja kérte az időpontját vár, akár órákat is, és én is ingyen túlórázok, mert ahogy te is fizeted a tb-t hiába, úgy én is hiába húzok rá órákat a rendelésemre, senki nem fizeti ki. Gondolom Andikának abból van az új márkás táskája, vagy mittomén. Amúgy többek között éppen ezen "anomáliája" miatt mondtam fel a körzetben és kezdek dolgozni magán helyen, mert látjuk mi is ,hogy nem jó ez így, csak sajnos nem tudunk mit csinálni, én viszont nem is akarok ennek a rendszernek dolgozni ilyen formátumban,

2023. márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalom:

1. próba: telefon

2. próba: email

3. próba: személyes megjelenés

4. ha a fentieken túl vagy, a telefont nem veszik fel, emailre nem válaszolnak

(spam mappában sincs válasz), rendelési idő elejére (!) odamenve elviselhetetlen fájdalomra panaszkodva sem látnak el vagy adnak időpontot, akkor a betegjogi képviselőt kell megkeresni. Pár órával később a fogászati ügyeleten elláthatnak vagy magánba is mehetsz.

2023. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda személyesen! Persze ne felhergelt állapotban és ajtón dörömbölve, mert abból csak konfliktus lesz, megoldás nem. Ha azt mondja, hogy nem tud most azonnal ellátni, mert tele az előjegyzése, időpontot attól még tud adni!
2023. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!