Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelésmásnak is...

A gyökérkezelésmásnak is vérzett és ennyire fájt, vagy csak az első volt ilyen?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok jelenleg hogy az első kezelésen vagyok túl, de 26 éves férfiú koromra majdnem megtört és a könnyeim nem voltak messze a külvilágtól az első alkalomtól.


1. Injekció

Nem fájt, és nem félek a tűtől.


2. Fúrás

Amikor fúrta na az már piszkosul fájt és sokáig csinálta.... azt hittem annál nincs rosszabb ...

Sok vért sikerült kiköpnöm...már korábban is enyhén rózsaszín volt a nyálam ha piszkáltam (begyulladt)?


3. "Izélés"

Utána jött valami izékkel amiket ki be húzogatott és csavargatott, na az kész volt, egyszer reflexből majdnem lefogtam a kezét. Életemben sose éreztem ilyen fájdalmat.

Majdnem megtört ez a dolog, nem álltam messze hogy könnyek erednek a szememből, egyszerűen mert nem bírok elviselni több fájdalmat. Utána még egyszer csinálta meg röntgen is volt, hát elég volt.


Mi lesz ezután 1 hét múlva kell visszamennem, de előre reszketek. A haláltól nem félek, de ez feladta a leckét.

Volt valaki hasonló helyzetben? Segítsetek kérlek!


2010. okt. 7. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem jól érzéstelenített. Nekem az első idegelés nem szokott fájni, a következők igen (ott már nem adnak /legalábbis nekem azt mondták, hogy ott már nem lehet/injekciót), de kibírható, mert csak egy két pillanat. Meg még a tömése is fáj egy kicsit, amikor az első adag anyagot felnyomja. De mindenképpen menj vissza, mert úgy meg nem maradhat a fogad. Utána meg már jó lesz :)

Ja, kérd meg a dokit, hogy szóljon előre, ha fájni fog! Nálam ez vált be. Így fel tudtam készülni és a kezemet is össze tudtam szorítani, hogy ne csapjam le :)

2010. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fájni fog, ha szól ha nem. Az az igazság hogy előtte egy hülye orvos (bocs) elkezdte csinálni, után azt mondta súlyos tízezrek, korona. Vagy kihúzza.

2 hónapig nyitva volt, ment bele minden, hiába kerültem el hogy ne egyek vele. Ez is gond lehet.

Most ha koccantom akkor érzek egy enyhe fájdalmat. De mikor kijöttem reszkettem.

2010. okt. 7. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Furi. Nekem is volt ilyen régen, de akkor még mielőtt idegelt volna egy csomó fertőtlenítő kezelésre kellett mennem (ilyen görbe tűvel nyomott a lyukba oldatot és magamnak is csinálni kellett otthon).

Különben a nagyján már túl vagy ám. Az ez utáni már semmi lesz. Hidd el :)

2010. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitartást neked!!Hasonló cipőben vagyunk testvér!!!A gyulladástól lehet valószínűleg.Hogy sokáig halogattad.De én is!!!!Ilyen az ember.Ne légy depis testvér:tanultál belőle.meg én is.Máskor okosabbak és erősebbek leszünk!!!!Én meg legalább meggyőződtem róla hogy beéneklés nélkül ébredés után fél órával(fél kilenckor)is ki tudom adni a magas É-t:)Akkorát kiáltottam:)
2010. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:):)

Milyen stádiumban vagy? Az elsőn vagy csak túl?

2010. okt. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!