Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most mit tegyünk ebben az...

Most mit tegyünk ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam gyökérkezelésen.

Nem fájt a fogam, de már úgy látták, hogy muszáj lenne bevetni. Valamilyen cuccal is megnézték, amit hozzáérintenek a foghoz és az áthat rajta, ha rossz. Erre mondták, hogy muszáj lenne kezelni, hiába nem fáj, mert ha erre az anyagra reagál, akkor már rossz állapotban van.


Megvolt a gyökérkezelés, de ki ia esett tegnap a fehér gyógyszeres cucc. Ma visszamentem és egy másik orvos volt bent. Ő azt mondta, hogy ha fáj akkor ki kell húzni, hiába a gyökérkezelés. Mondtam neki, hogy eddig nem fájt, csak mióta volt a kezelés és a gyógyszer kijött belőle pár órával később.


Most akkor tényleg húzni kell, vagy a gyökérkezeléssel meg lesz oldva?



2023. márc. 28. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Röntgen nem készült a fogról? Én eddig úgy tudtam, hogy ha csak nem akkora a szuvasodás nagysága, hogy a tömés ideget érjen, nem szükséges a gyökérkezelés. A gyógyszeres tömésnek nem lett volna szabad kijönnie... Mivel a fog nyitva van, így természetes, hogy fáj. Mindenképp menj vissza, kérj bele újbóli gyógyszeres tömést! Illetve kérdezd meg, hogy mikor lehetne lezárni végleg a fogat! Sok esetben rögtön végleges gyökértömés kerül be, ha gyógyszer kellett, akkor gyulladás állhat fenn.
2023. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Masik fogorvoshoz mennek, nem hagynam addig kihuzni, amig tenyleg nem muszaj.
2023. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kihúzni nem akarom egyáltalán. Röntgen mindig csinálnak, most is készült.

Evés közben esett ki, de nem ettem keményet, forrót vagy ilyesmit.

Akkor fájt nagyon, amikor kiesett, csak akkor még nem tudtam, hogy ez esett ki belőle. Most ittam, nem éteztem semmit. Alapból nem fáj, csak ha összekoccantom az alsóval.

2023. márc. 28. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!