Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fájdalomcsillapítót...

Melyik fájdalomcsillapítót érdemes megvennem bölcsességfog műtétre?

Figyelt kérdés
Nemsokára kiműtik a bölcsességfogam. Nekem már sem az algoflex, sem az algopirin nem hat igazán, a cataflam is csak alig. Milyen vény nélkül kapható fájdalomcsillapítóról tudtok esetleg, ami nem a fentiek alapanyagát használja és hatna?

2023. ápr. 6. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vény nélkülit vennék. A műtétkor írass fel valami komolyabbat az orvosoddal.
2023. ápr. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Ne a recept nélküli adagolással próbálkozz, mert az tavaszi szellő. Hanem egyszerre két tablettával, nyugodtan bevehetsz annyit. A receptköteles verziók 50 és 75 mg-osak, és abból is lehet naponta 3 ill 2 tablettát. Diclofenákból a napi maximum 200 mg. Egy légypiszoknyi recept nélküliben 25 mg van. Napi 8-at is bevehetnél. Az 500 mg-os Algopyrinből 4000 mg a napi maximum, napi 8. Annyit úgyse vennél be. A 400 mg-os ibuprofenből a napi maximum 3 tabletta, tehát 1200.
2023. ápr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Fog neked felírni vényre kaphatót. Az algoflex ibuprofen, az algopyrin metamozol, a cataflam diklofenac. Ilyenkor legtöbbször a Xilox (ami nimesulid) és a Flector (ami diclofenac) szokott lenni amit ajánlanak. Ezek azért is előnyösek, mert vízben oldandó porok, tehát kényelmesebb bevenni frissen műtve is. De pl cataflamból is van erősebb, vényre kapható. Orvosodnak is mond el azért amit leírtál, és tudni fogja, hogy mi kell neked. Nagyon egyéni kinek mi válik be, nekem egy basic fájdalomcsillapító jobban használt, mint egy "népszerűbb" erősebb társa. Lényeg viszont, hogy ne lépd túl a napi maximális adagot, amit szintén az orvos el fog mondani.
2023. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkinek más válik be, nekem kiírták Flektort /Diclofenac epolamin hatóanyag/, de nekem jobban bevált az Ibuprofén hatoanyagú vénynélküli fájdalomcsillapítók. Bár nekem igaz sikerült fogóval kiszedni a bölcsességfogat, de ennek ellenére bő 1 hétig fájt utána.
2023. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!