Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalomcsillapító gézt...

Fájdalomcsillapító gézt hogyan távolítsam el?

Figyelt kérdés

Tegnap a fogorvosi ügyeleten behelyeztek a gyulladt ínyem és a bölcsességfogam közé valamilyen kis csíkot, ami fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású. Ez tulajdonképpen mi? Probáltam többféleképp is rákeresni a neten, de nem tudom a pontos megnevezését, így nem is találtam semmit.


A másik pedig, hogy a doktor azt mondta, hogy ha kiesik magától, akkor jó, ha nem, akkor pedig szedjem ki... de hogy?? Valaki csinált már ilyet?


Előre is köszi.



2023. febr. 23. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Sima steril géz fájdalomcsillapítóval atitatva. A kiszedés kérdést nem tudom értelmezni. Nyilván kipiszkalod a kormoddel, vagy fogpiszkaloval
2023. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Egy tiszta szemöldökcsipesszel ki tudod venni.

Ún. chlumskys oldattal van átitatva, ez elsősorban fertőtlenít.

2023. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaa, azt hittem, hogy valami speciális eszköz. Mindenesetre hatásos volt.


Igen, csak teljesen bedugta a fogam és az ínyem közötti lyukba, azért nen tudtam, hogy szedjem ki, de végül a nyelvemmel sikerült kipiszkalni

2023. febr. 23. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt igazság szerint a saját fogorvosodnak kellett volna kiszedni. Mert ilyen esetben érdemes hozzá elmenni, aki h problémás a bölcsességfog, ad beutalót szájsebészetre. Valószínűleg nem tudod jól tisztítani a bölcsességfogad, és attól gyulladt be. Ez elég általános probléma.
2023. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ügyeleten ennyit mondtak csak, hogy vagy kiesik vagy szedjem ki.

2 bölcsességfogamat már kihúzták, ezzel eddig nem volt probléma, most gyulladt be először.

2023. febr. 23. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!