Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gennyes fog, megint antibiotikum?

Gennyes fog, megint antibiotikum?

Figyelt kérdés

2 hete voltam csúnyán felfázva , az orvos Zinnat-ot adott. Helyre is jöttem pár nap alatt.

Most 5 napja gennyes a fogínyem , lett egy nagy gennyel telt pukli is az ínyemre ami lüktet,érzékeny.

Ma voltam orvosnál, Megint erre is antibiotikumot adtak és ami vicces, hogy igyanúgy zinnat-ot.

Most mit csináljak? Hát nem lesz valami bajom ennyi antibiotikumtól? A felfázás alatt is végig fájt a hasam tőle. Ráadásul ugyanaz?? 2 különböző problémára.

Ez mennyire normális dolog?

24N



2023. ápr. 13. 23:32
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és konkrétan semmit sem csinált csak antibiotikumot adott és majd 2 hét múlva kell visszamennem.
2023. ápr. 13. 23:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Így lesz rezisztencia az antibiotikumokra és nem fognak hatni. Kérdezhetted volna esetleg nem lenne e más fajta gyógyszer?
2023. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem csinát semmit, ez a te érdeked volt. Nem fog nekiesni egy aktív gyulladásnak. Akkor kellett volna kérdezni, amikor ott voltál a rendelőben. Itt mi nem tudunk mit kezdeni ezzel. Ilyeneket mindig mondj el ott az orvosoknak, meg úgy általában ha van bármi kérdésed, tedd fel neki. Amit még tehetsz, hogy holnap felhívod, és elmondod, hogy mi a helyzet. Hogy ugyan azt írta fel, az nem baki, de most az antibiotikum műkődésébe nem mennék bele. Ha pedig fáj a hasad, javaslom a probiotikumokat. Nekem pl az Enterol vált be, de van többféle is, gyógyszertárban segítenek.
2023. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

most már a héten nem rendel sajnos többet.

Mindegy,szedek advilt mint gyulladáscsökkentő és öblögetek svédcseppel,hátha kifakad.

Hétfőn pedig felhivom.

2023. ápr. 14. 06:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeket mind ott kellett volna tisztázni, mivel nagyon nem egyértelmű, hogy mi is itt a pontos diagnózis, pláne miért ezt az antibiotikumot választotta az orvos. Tályog lett a fog gyökércsúcsa körül, magyarul szuvasodás eredetű a probléma? Esetleg a fogágy van begyulladva? Van sipolyjárat, ahol ürül a genny? Milyen tüneteid vannak? Ha tályogod van, azt első körben eleve megnyitni kell, nem is kell feltétlen antibiotikum rá, de a "gennyes pukli" leírásba nem csak a tályog fér bele, bármilyen váladékképződéssel járó elváltozás idetartozhat, szóval nehéz erre bármit is mondani. Egy biztos, én fogorvosként életemben nem írtam még Zinnatot, nem tudok semmi olyan ajánlásról sem, ahol egyáltalán felmerülne ez a típusú antibiotikum, mint terápia. Legközelebb mindenképpen szólj, hogy épp most vagy túl pont egy ilyen kúrán, nem mellékes információ lett volna. A svéd cseppektől nem tudom, mit vársz, de semmit nem fog csinálni.
2023. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tudom, hogy màr régi a kérdés de én is kaptam Zinnatot a fogamra, volt egy durvàbb sebfertőzésem foghúzàs utàn, nekem penicillin érzékenységem van, Dalacint nem bírom szedni egyáltalán és az orvos mondta hogy ez esetben Zinnatot írna fel, én örültem neki, mert tudtam, hogy azt tudom szedni, a hatalmas fàjàs 3 nap antibiotikum szedés utàn alàbbhagyott és szépen gyógyult.

Most elmentem szàjsebészetre mert röntgen alapjàn nem fér majd ki az alsó jobb bölcsességfogam, és előre kérdeztem, hogy végeztessek màs antibiotikumra tesztet ha nem jó szàjsebészeti beavatkozàs utàn a Zinnat, a szàjsebész azt mondta erre, hogy nyugodtan hasznàlható és jó, és, hogy nem kell emiatt idegeskednem mert nem fog akkor kísérletezni rajtam hírtelen màs gyógyszerrel ha a Zinnatot tudom erre szedni.

Azt is hozzàtette, hogy általában várandós nőknek adjàk amikor màs antibiotikum nem jöhet szóba fogproblémàk miatt, de allergiàs pàcienseknél is adjàk, lényeg hogy nekem 2 különböző orvos mondta, hogy jó.

nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!