Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre hány fogat lehet...

Egyszerre hány fogat lehet kihúzatni?

Figyelt kérdés
Van egy csomó letört fogam, van ami már csak gyökér. Az egyik begyulladt, de a házi kezelgetés hatástalannak tűnik a tűrőképességem határát is kezdem elérni. Ismerősöm azt mondta előbb-utóbb elhal benne az ideg, de azt hiszem nem bírom kivárni, fogorvos lesz a vége. Ha már mindenképp mennem kell, kihúzatnám a többi kritikus fogat is.
2023. ápr. 14. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ottoni módszereket a saját érdekedben felejtsd el. Ahogy az ismerősöd szavait is ezzel az ideg elhalással. Olyan komoly fertőzést, gyulladást érhetsz el, ami átterjed a fogmederre, lágyszövetekre, csontszövetekre. Igen, nyilván mielőbb menj fogorvoshoz, miért szenvednél, amikor könnyedén segíthet rajtad?

A kérdésre válaszolva: ez attól függ. Mitől? Szedsz-e gyógyszert, van-e alapbetegséged (pl magas vérnyomás, vérzékenység). Függ a fogak állapotától, illetve hogy milyen fogak. Meg az orvos meglátásától. Van, hogy lehetséges, van, hogy nem.

2023. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát a miért szenvednék amikor könnyedén segíthet rajtam sajnos tapasztalataim szerint nem így van. Mert a fogorvos is nettó szenvedés. Sajnos egy pozitív emlékem nincs róla. A második legrosszabb hely, ahová az ember mehet. Az első a halottasház. De már annyi gyógyszer van bennem, hogy a kövezkező állomás a temető lenne, így marad a kisebbik rossz. Bár mivel holnap ügyelet van, talán a halál a kisebbik rossz, csak az sajnos örökre szól.

Na mindegy, megkérdezem mennyit hajlandó kitrancsírozni, hogy ne kelljen a szükségesnél többször mennem.

2023. ápr. 14. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdező, azért túlzásokba nem kell esni. Benne van a nevében: fogORVOSI rendelő. Nem wellness. Természetes, hogy lesznek kellemetlenségek, akár fájdalom. Mint ahogy minden más orvosi beavatkozásnál. Ehhez csak és kizárólag szürkeállományra van szükség, hogy elfogadd. Volt idő, mikor az érzéstelenítés kimerült annyiban, hogy meghúzhattad a pálinkás flaskát, azt hadd szóljon. Most már az érzéstelenítés előtt is van érzéstelenítés. Aki ezt nem bírja el, az gondolkodjon el azon, hogy mennyire nevelték félre a szülei és mennyire áll rosszul a való világhoz. Elő ne add nekem, hogy egy vastagbéltükrözés, vagy egy vaginális szülés, amikor egy hallgató csoportot is felvonultatnak, hogy gúvadt szemekkel bámulják a széttárt lábaid között lezajló eseményeket kellemesebb, mint alkalom adtán megjelenni a fogászaton. Nagyon buborékban kell ahhoz élni, hogy valaki így álljon a kérdéskörhöz.

Én fogorvos vagyok. Felső határ így tipikusan nincsen foghúzásnál, mindig az adott eset dönti el, hogy hogyan csináljuk majd. Több fog húzásának feltétele, hogy egy oldalon legyenek, mert veszélyesnek találom, ha egyszerre minden is zsibbad a betegnek. Nem mindegy, hogy szed-e valamilyen gyógyszert (pl véralvadásgátlót), vagy van-e a gyógyulást befolyásoló alapbetegsége (pl diabétesz). Ha egyszerű húzásokról van szó (ezek az íny szintjéig letört, már kis gyökérdarabkák többnyire azok), és minden más körülmény is engedi, akkor kiveszek akár 5-6-ot is. Nehéz húzásoknál egyesével haladunk. Abban az esetben, ha ez előre megbeszélt, időpont kell rá. A sürgősségi eseteket nem fedi le a "most untam meg", és ez a legtöbb más orvosnál is így van, tehát mindenképpen időpontot kell kérned, ahol nem kell csodálkozni, ha az első alkalom csak egy konzultáció. Én ilyen esetben a fogkövet veszem le először, mert az is tele van bacikkal, ennyi húzásnál pedig garantált a húzás utáni ún. fogmedergyulladás szövődménye, ezt próbáljuk megelőzni azzal, ha előtte rendezzük a szájhigiéniát. Kivételt képez ez alól a nagy akut fájdalom, vagy egyéb, sürgős esemény, de még egyszer leírom, aki hónapok, vagy évek óta elvan vele, az még bírjon ki pár hetet, mert az ő érdeke, nem az orvosé, hogy konkrét terv legyen és meglegyenek az előkészületek. Nem csoda, hogy rosszak a tapasztalataid, mert a te hozzáállásod is alapvetően rossz.

2023. ápr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Konzultáció az első alkalom?

Ha nem gyulladt, konkrétan hetek mire időpontot adnak. És utána még hetek mire történik is valami?

Egyébiránt 3 gyereket szültem vaginálisan. Inkább csinálnék végig naponta egy szülést, mint havonta egy foghúzást. Egyébként az utolsó foghúzásomnál is meg volt a nézőközönség. Sőt rajtam kívül vagy 5 embernek csinálták a fogát egyszerre. Az érzéstelenítés meg kb semmit nem ér.

2023. ápr. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!