Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 11 évvel ezelőtt húzták ki a...

11 évvel ezelőtt húzták ki a jobb alsó hatos fogam. (?)

Figyelt kérdés

Lehet még implantátumot csináltatni? Mert úgy olvastam, hogy ahol nem pótolják a fogat, ott az állkapocscsont elsorvad.


És ha lehet, akkor mennyibe kerül egy ilyen implantátum? Van többféle is?


Még annyi, hogy biztos, hogy bírnám az implantátumot? (Nagyon érzékeny bőröm van, fülbevalót 25 éves korom óta nem tudok hordani, mert mindenféle fémre érzékeny vagyok, stb.)



2023. ápr. 18. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt egy CT tudja megmondani, hogy van-e elég állomány.

Fémallergia nem szokott gond lenni, de ma már cirkonból is készülnek implantátumok.

Érdemes elmenni egy állapotfelmérésre. Anyagilag egy darab implantátum felépítménnyel ~300.000 HUF körül mozog manapság.

2023. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az implantátum feltétele, hogy legyen elég hely és csont, teljesen mindegy, hogy tegnap, vagy 10 éve történt meg a foghúzás, előbbinél is van esély, hogy így sem elég a kínálat és utóbbinál is lehet, hogy még sorvadás mellett is elegendő, max kell egy kicsit csontot pótolni.

Igen, van többféle, ezért az ára is elég változó, mondjuk olyan 200ezer alatt még vidéken sem nagyon lehet megúszni.

Titániumból készül, allergiás reakciót még sosem írtak le vele kapcsolatban, ezt mindenki bírja. A kilökődés jelensége elsősorban valamilyen kezeletlen alapbetegséggel (pl diabétesz), láncdohányzással vagy elhanyagolt szájhigiéniával van összefüggésben, de egy kicsit is értelmes orvos eleve nem is vállal olyan esetet, ahol a fent említett gondok ismertek.

2023. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Akkor amikor legközelebb megyek a dokihoz, megkérdezem, hogy mit gondol (meg hogy mennyi lenne, mert ez egy elég drága hely, viszont nagyon elégedett vagyok velük).

2023. ápr. 18. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak tenni, majd megnézik előtte CT-n. Lehet csontpótlással, vagy membránt is tehetnek oda (ennek most nem jut eszembe a pontos neve.)

Többféle implantátum van; a dokival beszéld meg a fémérzékenységedet.

Pontos összeg attól függ, hogy hány gramm csontpótló kell, és milyen implantátum vagy membrán, hány szegecs, stb.

3-400 ezerrel minimum kalkulálj.

2023. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Neked is köszönöm.


Viszont most akkor van még egy kérdésem, mert már az első válaszoló is írta a CT-t. Én tuti nem vagyok képes CT-be befeküdni... Akkor nem is tudják megcsinálni?

2023. ápr. 18. 14:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most csináltak. Nem kellett feküdni, állva készítették el.
2023. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, nem gondoltam, hogy egyetlen fog ilyen drága.

A dokid meg fogja tudni mondani, hogy lehet-e pótolni.

2023. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6


És kb. hány percig tart? Olyan készülék kb., mint amelyik a panoráma rtg-t csinálja?

2023. ápr. 18. 14:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon hasonló. Pár perc a felvétel, aztán küldik is az anyagot elemzésre. Ékszereket ugyanúgy ki kell venni. Nem vészes, pedig én is utálom az ilyesmit.
2023. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen a panoráma röntgent és a CT-t ugyanaz a készülék csinálja. Neked gyakorlatilag ugyanaz, mintha panoráma röntgen készülne.
2023. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!