Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feldagadt az arcom, mit tegyek?

Feldagadt az arcom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hétfőn megfájdult a fogam, hívtam az orvost és jövőhét keddre kaptam időpontot.

Ma reggelre viszont feldagadt az arcom, és fáj is..

Sajnos letört fogról van szó, biztosan húzva lesz.

Ilyenkor a meleg borogatást lehet alkalmazni?

Valamint szedhetek fájdalomcsillapításra cataflamot?

Hétvége van, az orvosom ilyenkor nem elérhető telefonon.

Biztos volt mar valaki ilyen helyzetben, mivel tudnám túlélni ezt a pár napot?


2023. ápr. 22. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Borogatás, jégzselé + fájdalom és gyulladás csökkentő. Biztos hogy csak letört az a fog? Vagy gyökérből tört le, spontán?
2023. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Autóba ülsz/buszra szállsz és elmész a legközelebbi fogászati ügyeletre. Mivel ez nem érhető el minden mezővárosban, ezért nem kell megdöbbenni, ha ezért 70-80 km-t is kell utaznod.

Ez így már nem játék, és a gyakorin való kérdezősködés még akár árthat is. Ha rossz fog talaján feldagad az arc, akkor az akár csonthártyagyulladás is lehet (mitöbb, erre van nagyobb esély), mely esetben például az első válaszoló jégzselés tanácsa direkt káros is, pont hogy párakötést kell ilyenkor feltenni, hogy a gennygyülem beolvadjon és fel lehessen vágni, vagy akár fogon keresztül megnyitni. Persze ennyi leírás alapján diagnózist nem állítható fel, éppen ezért terápiát is hiba írni. Ezért irány az ügyelet, pontosan erre találták ki.

2023. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy letört, még nem feltétlenül húzás, vannak esetek, ahol fel lehet építeni a fogat. Egyet értek #2 válasszal. Ilyenkor a házi praktikák nem a legokosabbak, pl a jegelés tényleg árthat. A meleg borogatás sokkal jobb, de mivel nem tudom, hogy mi a probléma pontosan, ezért azt sem tudom ajánlani. Tényleg jó lenne egy ügyeletet meglátogatni, nem kell félni tőle, nem fognak nekiesni a fognak. De ha indokolt, tudnak gyógyszert írni, ellátnak szakszerű tanácsokkal.
2023. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elmentem egy hétvégi fogászatra.

Kihúzták, viszont mellette is gázos volt azt mondta az orvos.

Azt mondta az gyökérkezelni kellene majd, de mondtam neki hogy ha van rá mód húzza ki.

Azt mondta semmibaj, meglett mindkettő.

2023. ápr. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!