Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínűleg fúrni és tömni...

Valószínűleg fúrni és tömni kell a fogaimat. Hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek egy fogorvoshoz mert már eléggé régóta fáj hátul az alsó 2 fogam (egyik a bal másik a jobb oldalt fáj). Tükörben megnéztem és kis fekete dolgot látok szóval tuti fúrni és tömni is kell. Mindíg azt hallom és olvasom hogy ha érzéstelenítőt adnak akkor abszolút nem érzem és nem is fáj. Azt mondják hogy a legrosszabb rész az érzéstelenítés. Viszont egy két dolgot nem értek. Amikor fúrják akkor tömik is egyből? Illetve hogy a bal fogam után egyből a jobbat csinálja, vagy azt később?

2023. ápr. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Lefújja az érintett helyet zsibbasztóval.

Lenagyolja egy durvább fúróval.

Kitisztítja egy simábbal.

Beleteszi a tömést.

Megkeményíti és fog alakúra csinálja.

S jöhet a következő fog. Nekem a rekord 4 fogtömés egy alkalom alatt.


Injekciós érzéstelenítést (ami fájni szokott) húzásnál vagy gyökérkezelésnél szoktak. Sima tömésnél nincs értelme.

2023. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Én se kaptam soha injekciót töméshez. Zsibbasztót sem. Felesleges, nem fáj. Legutóbb 4 fogam tömték egyszerre, egy órán át tartott.

Kaptam már injekciót, foghúzásnál, de igazából azt is csak egy pillanatig érzed, ne félj tőle.

Sokkal többet szenvedtél addig, amíg nem mentél el a fogorvoshoz.

2023. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem fájt az érzéstelenítő, mert nem feszítek közben. Minél lazább az arcod annál kellemetlenebb.

Elsőnek megnézni mit kell csinálnia.

Nem szoktak lidocain sprayt adni erre inkább injekciót. De ha a fekete cucc = szuvasság nem éri el a fogad közepét ki is birható egy fúrás de általában ajánlott mindenkinek az érzéstelenítés.

Szépen kitosztitja a fogát különböző fúrókkal.

Lekezelni a felületet a töméshez, általában savazzák a fog felületet hogy a tömő anyagg jobban fogjon benne. Aztán jön a tömés, amire rá világítanak lámpával azzal kötik meg az anyagot. Közben elszívják a nyálad, az egy kis cső lesz ami kilóg a szádból.

Ha kész a tömés haraptatnak veled egy indigo papírra, azzal nézik meg hol kell csiszolni a fogbol hogy passzoljon a rágó felülethez.

Ha ez kész van megpolírozza a fogad, engem ez csikizni szokott.

Ha ügyes a doki akár 3 fogat is meg tud csinálni egymás mellett egy helyi érzéstelenítővel. Ha külön területen van a két fog akkor külön érzésteleníti őket. A hatás hosszúságán ne aggódj 1-2 óra minimum a hatása nincs esély arra hogy menet közben fájjon.

2023. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!