Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A barátnőmnek az utóbbi...

A barátnőmnek az utóbbi időkben eléggé bűzös a lehelete, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jobb esetben csak savanykás a szájszaga, de időnként pállott szaga is van, meg olyan mintha megdöglött volna valami a szájában. A reggelről meg ne is beszéljünk...kizárólag szájon keresztül érdemes venni a levegőt, ha olyankor hozzám beszél.

Régebben nem volt ilyen. Szokta is mosni a fogát, meg a fogai rendben lévőnek tűnnek.

Mit lehetne ezzel kezdeni, egyáltalán hogyan mondjam meg neki udvariasan?



2023. ápr. 26. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkerdeznem, hogy szoktal fogat mosni?

Engem nem erdekel, ha megsertodik, mert en nem birom a budoset…

2023. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Piál sokat?
2023. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
91%
Csak mert általában gyomor/májbaj, esetleg cukorbetegségtől is lehet ilyen.
2023. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt is lehet, ha kevés szénhidrátot eszik. Olyankor a test kénytelen zsírt égetni a cukor helyett és ez a folyamat büdös szájszaggal jár (ketózis). Próbáljátok ki, hogy egyen kenyeret vagy valamilyen pékterméket és ha utána is büdös a szája, akkor nem emiatt van.
2023. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj neki. Én nem sértődnék meg, ha a barátom szólna. Mármint, inkább szóljon, mert ha nekem nem tűnik fel, akkor nem akarok büdös lehelettel rohangálni mindenfele, hanem inkább szóljon, hogy lehessen orvosolni a problémát. Szóval szerintem nem baj, ha ezt megemlíted neki. Amúgy tény, hogy a cukorbetegség meg egyebek okozhatnak büdös leheletet, viszont nem tudom, szerintem általában az sem a "megdöglött valami a szájában" kategória. :/ Szóval igazából passz, változtatott valamit az étrendjét, életmódján? Nem tudom, hogy pontosan hogyan mondd meg a barátnődnek, de szerintem azért az ilyen "megdöglött valami a szájában" dolgokat ne fűzd bele a mondandódba. :D Inkább mondd az, ahogy írtad, hogy mostanában egy kicsit savanykás a szájszagod. Aztán gondolom én rálehetne kérdezni, hogy változtatott-e valamit az étrendjén, és akkor akár amit a #4-es említett. Szóval a lényeg, hogy mindenképp szólj neki, szerintem ez nem annyira sértő dolog, de nyilván van aki megfog ezen sértődni.
2023. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!