Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van fogimplantátumod,...

Ha van fogimplantátumod, válaszolnál néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Persze a fogorvossal is beszéltem, de úgy érzem, hogy ők mindig egy kicsit könnyedebb válaszokat adnak mint aki konkrétan átélte.


1./

A beültetés közben mikor fúrják a csontot az tényelg nem fáj? A szövetet persze értem, hogy el lehet érzésteleníteni, de csontot és a benne lévő velőt?! Vagy ott nincs érző ideg?


2./

Az első ülés ínyfelvágástól fúrás, csavar beültetése, íny összevarrásáig mennyi időt vesz igénybe?


3./

A behelyezéstől még hónapokig tart a csontosodás. Úgy tudom, hogy az első 1-3 nap fájdalamasan telik. Ez mennyire fájdalmas? Egy közepes fogfájáshoz képest milyen mértékű fájdalomra kell számítani?


4./

Azt mondták a fogászaton, hogy amint megkapom az ideiglenes "tetőt", másnap már rághatok vele. Tényleg?


6./

A beültetési folyamat tényleg fájdalommentes?


7./

Összességében elégedett vagy az implantátumoddal?



Köszönöm, hogy idáig eljutottál a kérdéseimben.



2023. ápr. 28. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor, úgy 12 évvel ezelőtt voltak az alsó és felső fogbeültetéseim, azt mondta a fogorvosom, hogy a XXI. században már van annyi és olyan szintű fogászati, szájsebészeti szaktudás, hogy ha jól végzik, nem szabad fájdalmasnak lennie ennek a beavatkozásnak.


És valóban, az érzéstelenítő injekciók pillanatnyi rémületű fájdalmát gondosan leszámítva, nem járt szóra érdemes fájdalommal a beültetés folyamata!

Inkább a fájdalomtól való szorongásomra, a szám feszített, nyeldeklő kényelmetlenségére, tompa zsibbadására emlékszem.


Nem telt fájdalmasan a beültetés utáni első három nap sem. A fájdalomcsillapító hatásának elmúltával fellépő rövid idejű enyhe fájdalom, lassú lezsongással, hamarosan ráfigyeléses fokozott érzékenységbe ment át. De emlékezetem szerint, másnap már nem egyáltalán nem fájt. A fogfájáshoz mérhetően pedig egészen biztosan nem.


Igen, az implantátum felhelyezése után, másnap már rá lehetett harapnom; a fogorvosom elmondása szerint ez segítette a felilleszkedést is. Sőt, maga a beültetés is a beültetett fogazatra történt egy-néhány erős ráharaptatással zárult.


Hogy mi mennyi ideig tartott, arra az idő távlatából már nem emlékszem pontatlanul sem, de az akkori szubjektív időérzetem szerint nagyon sokáig. De kilépve a rendelőből, mindig kiderült, hogy nem volt több cirka fél óránál.


Összességében nagyon elégedett vagyok az implantátumaimmal.

2023. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszod, sokat segítettél.
2023. ápr. 28. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon meg kell gondolni, és mindenről legyen írat, vagyis a beavatkozási terv és annak várható anyagi vonzata. Attól függően, hogy mennyit tesznek be nagy a fájdalom és van rizikó is rendesen, hiszen mindenre kihozzák, hogy a páciens hibája... Van akinek a folyamatos gyulladástól a mája ment tönkre, van akinek a csontbeültetés során a fogíny "megnyílt" és folyamatos fájadalma van. Egy-egy esetleg sikerülhet, de komoly pénz van benne, ezért ha látják, hogy van miből be fogják ültetni... Ezekről nem beszélnek a sok szponzorált reklámban...
2023. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rita1234 válasza:
100%
Nekem 3 hónapja lett kész az implantra a korona. Én nagyon kellemeset csalódtam. Azt hittem ez sokkal komolyabb műtét. Igaz enyémet egy egyszerű beavatkozásnak tekintették. Az 1. válaszolóval hasonlóan , semmilyen fájdalmat nem éreztem az érzéstelenítő beadása után. Sőt még az injekció helyét is valami érzéstelenítő zselével bekenték. Volt egy foghiányom , csontpótlás nem kellett. Így az első ülésen a behelyezés kb 30-40 perc volt. Otthon szedtem a fájdalom csillapítot 3 napig és semmi bajom nem volt. Nekem húzták a bölcsességfogaimat is korábban az rosszabb élmény volt. Majd gyógyulás és volt egy lenyomat vétel és a kész korona felhelyezése ez kb még 30-30 perc volt. Szép lett a végeredmény és ahogy a 3. mondta fontos az előre tájékozódás hatalmas árkülönbségek vannak és több tételből állhat a végeredmény. Mindig kérj részletes árajánlatot. Nem tudom lehet -e linkelni én itt csináltattam a cikket csak később vettem észre, de minden jól le van írva. [link]
2023. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Rita1234 válasza:
100%
Amit elfelejtettem, hogy ezen kívül volt egy első konzultáció na az tartott a legtovább kb 1 óra volt. Itt vázolták fel a lehetőségeimet.
2023. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok:) Nekem sajnos a nyomorult munkakerülő körzetis fogorvos miatt az egyik fogamat ki kell húzni. Hídat nem szeretnék, mert attól undorodom, hanem én is rendes beültetett implantatumot szeretnék. Viszont nagyon nem értek hozzá és az árlistákba is belekavarodtam. Mennyibe kerül kb. egy fogbeültetés? Nektek mennyi volt?
2023. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!