Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meglévő fogszuvasodás lassítha...

Meglévő fogszuvasodás lassítható édesség, cukor fogyasztás mellőzésével és rendszeres fogmosással?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a helyes szájápolás, káros ételek fogyasztása segíthet. De a legfontosabb hogy menj el fogorvoshoz.
2023. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon félek tőle, tudja úgy is kezelni, hogy nem kell injekció?
2023. máj. 1. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Valamennyire lassítható, főleg, ha zománcjavító fogkrémet használsz, és odafigyelsz a helyes fogmosási technikára. De megállítani nem fogod tudni, fogorvoshoz mindenképpen el kell menni, lehetőleg minél előbb.
2023. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kitana. ***** válasza:
75%

Szoktak adni az injekció előtt zselét is, azt nem tudom, hogy mindenhol, ahová én jártam, gyerekkoromban automatikusan kaptam, felnőttként már kértem. :D

Elzsibbaszt még az injekció előtt, utána azt már alig érzed. Ne ettől parázz, a fogorvosi kezelés semmi, maga a fogprobléma sokkal rosszabb, ha addig fajul a dolog. (És előbb-utóbb el fog, hiába lassítod, a fogmosás nem tünteti el a meglévő problémát.)

2023. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha tömni kell és nem olyan mélyre terjedő a szuvasság, injekció nélkül is el lehet végezni de ehhez még a fájdalom küszöböd is hozzá járul. Nekem sem kellett mindig érzéstelenítés.
2023. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Az injekciótól félsz? Mert akkor semmiképpen ne várj vele. Kisebb lyukakat simán be lehet tömni érzéstelenítés nélkül. Viszont ha tovább romlik, egy idő után már csak érzéstelenítéssel lehet úgy, hogy ne fájjon.
2023. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem lassítható, de ha az lenne, mire mennél vele? Nem foltozódik be a luk! Gyerekes mágikus gondolkodás, hogy Jó leszek, nem eszem több cukrot, csak ússzam meg a kezelést! Nem úszod! Amúgy meg az injekciótól teljesen indokolatlan a félelem, mert egy kb 3 másodpercig tartó, nem túl erős, könnyedén kibírható fájdalom. Ennyit egy kamasznak el kell tudnia viselnie. Nem rosszabb, mint mondjuk egy istenes anyai pofon. Az ajtó rávágása az ujjadra például sokkal rosszabb, vagy az ujjbegyed elvágása éles papírszéllel.
2023. máj. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Lassítható igen, de megoldani nem fogja. Injekció mindenképp kell, mert a fúró ahogy rezegteti a fogat azt átadja az idegeknek és injekció nélkül fáj. Ha meg gyökérkezelni is kell akkor pláne.

Ha megmondod, hogy nem bírod a fájdalmat akkor belenyom többet és nem lesz gond.

2023. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit tudod lassítani, de felesleges. Tömés nélkül csak terjed tovább. Tudja injekció nélkül is kezelni, én sem kérem soha az érzéstelenítőt és nem fáj, ha kisebb lyukakat töm be. De minél tovább halogatod, egyre nagyobb lesz a lyuk, egyre kevésbé lehet érzéstelenítés nélkül megoldani.
2023. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy két hét is sokat számít jelen esetben?
2023. máj. 2. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!