Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy ma kértem időpontot tb alapú fogászatra, és május 3-ra kaptam időpontot?

Figyelt kérdés

Eléggé lesokkolt, mikor mondta. Tompa fájdalom van a fogamban, addig fogalmam sincs hogy húzom ki vele. Elmondtam neki is, hogy ez a problémám. Maszekra most nincs pénzem, mert más más egészségi problémával sajnos szintén maszekhoz kell járnom, kettőre egyszerre nem tudok költeni.

Ti is ilyen sokára juttok be tb alapon??



2023. márc. 21. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos teljesen normális.

A rendszer már régen nem úgy működik, ahogy kéne…pont ez a lényege sajnos, hogy az embereket a magán rendelésekre tereljék.

2023. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy a TB-t mi a fenének kell fizetni....
2023. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem normális, de ez van. Akinek nincs pénze magánra megdöglik. A lányom március elején október végére kapott időpontot ultrahangra.
2023. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos normális. Ahova én járok, 3-4 hónapra adnak időpontot. Borzasztó milyen nehez egy (jó)orvoshoz bejutni.

De mondok neked még felháborítóbbat: tegnap akartam kérni vérvételre időpontot a területileg illetékes laborba és május 17-re tudnak adni leghamarabb :(

2023. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ez így megy. Annyira jó itt minden nálunk, hogy még a vérvételre is ha szerencséd van, heteket kell várni. Hasi ultrahang átlagosan 2 hónap. Ha nem akarsz szenvedni, akkor sajnos az sok pénzbe kerül, ma már csak fizetős ellátással haladsz előre, vagy kellenek jó kapcsolatok. Sürgős ultrahangra kaptunk nemrég majdnem 3 hónapra időpontot, álljon meg a menet, de szerencsére sikerült 1 hétre lecsökkenteni, csak kicsit balhézni kellett.
2023. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem csak rossz időszakot kaptál ki, vagy sokan járnak oda. Nálunk max egy hét múlva van időpont.
2023. márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Körzetes fogorvos vagyok, most nálunk is ennyit kell várni, a kollégáknál van olyan, aki júniusra ad időpontot, pedig maximális kapacitáson dolgozunk, az új rendeletekkel nem engedhetjük meg ,hogy üresjárataink legyenek, mert megváltoztatták a finanszírozást és innentől kezdve akkor rentábilis a rendelés, ha minden időpont fel van töltve beteggel, még 1-2 nap szabadság is veszteséggel járhat hónap végén. Tavaly nem volt ennyire rossz, akkor nálam olyan 3 hetet kellett várni, gondolom a gazdasági helyzet miatt most többeknek nem telik magánfogászatra és kénytelen körzetbe menni. Én speciel a délutános műszakjaim döntő többségén mindig túlórázom is ingyen, hónapok óta nem tudtam befejezni időben a rendelést, este 6-kor nem tudom megmondani, mikor fogok végezni, mikor elvileg 7-kor lejár a munkaidőm. Holnap például tudom, hogy 9-nél előbb nem teszem le a fúrót. És persze ingyen, nem fizeti ki senki a plusz időt. Ez van sajnos. Jó volna már kivonulni az utcára, mert nekünk, orvosoknak sem jó így a helyzet, mi is látjuk, hogy gond van, hogy a mennyiség a minőség rovására megy és társai, de amint valakik kimennek az utcára tűntetni, hirtelen mindenki más fülét farkát behúzva lapít, mint sz@r a gazban, nincs összefogás, így nincs változás sem. Bocs a propagandáért, csak hogy tudd, most éppen az ilyen gondok miatt nagy forrongás van a neakos fogorvosok körében, de mivel a kormány ügyesen szétcseszte az egyetlen érdekképviseletünket, a kamarát, így úgysem tudunk semmi pozitív változást elérni.
2023. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7:Ez valóban így van, de nem is az orvosok a hibásak ebben, maga az egész rendszer rossz. Mindenki tudta azt is, hogy az orvosi béremelésnek lesz következménye, most vakulásig akarják őket dolgoztatni. Viszont a másik oldalról a betegeket is meg kell érteni, ki fogja időben ellátni? M csak a fogászatra értem most. Igen, ki kell menni az utcára, mit tudom is én, de valamit tenni kell, én kint leszek, ha lesz demonstráció.
2023. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 8!

igen, én alapvetően a betegek oldaláról írtam azt, amit, mivel én nem orvos családból származom, életem nagyobb részét "a másik oldalon" töltöttem, így tudom, milyen. Ezért is mondom, hogy össze kellene fogni, csak sokan nem rakják össze az ok-okozati összefüggéseket, meg hát tudjuk, hogy a kormánynak is van egy olyan kommunikációja, amivel ügyesen rákeni a dolgokat, most aktuálisan az orvosi kamarára. Hiába van az embernek körzetes fogorvosa, ha túl kevés az orvos és túl sok a beteg. Én nap, mint nap tapasztalom, hogy a mennyiség a minőség rovására megy és nem véletlenül születnek az ilyen "összes körzetes fogorvos sz@r" sztorik. Nem azért, mert tényleg sz@rok, hanem mert 45-50 perces kezeléseket kell összecsapniuk 20-25 perc alatt. Nálam legalábbis sokszor ez a helyzet. Mintha egy szakácsnak azt mondanám, hogy akkor van fél órája húslevest készíteni, ebbe benne van az is, hogy előkészíti a húst és a zöldségeket. Bármennyire jó a szakács, nyilván nem lesz belőle semmi ehető. Itt is ez a helyzet. Én pár évig próbálkoztam, de mivel a helyzet látványosan nem javul sőt, inkább csak egyre rosszabb, én váltottam és egy hónap múlva már nem dolgozom állami rendelőben. Amit sajnálok nagyon, szeretem a betegeimet is, de szakmailag nagyon demotiváló, ha nem lehet úgy dolgozni, ahogy a szakma szabályai írják. Sokszor kell veszekedni is betegekkel, akik kevésbé toleránsak, nem értik meg, hogy várólista van, hogy nincs minden nap reggeltől estig rendelés, és hát a soron kívüliek, akik közül sokan szó szerint úgy lökik félre az időpontost, pedig nem kell ám azt hinni, hogy akkora fájdalmuk van. Az átlag soron kívüli a hivatalos leírás alapján nem minősül sürgős esetnek és el lehetne küldeni a fenébe, csakhogy nem megy el, és hát féltem én is az autómat (tudják, hogy melyik az, meg nagy választék amúgy sincs). Igen, az orvosbérekkel nem hogy nem lett rendezve semmi, még direkt nagyobb bajt is generáltak, mert most már az egyszerűbb rétegek annyira sem értik, hogy mi bajunk is van (teszem hozzá, én abból a béremelésből nem láttam egy forintot sem, mert nem az elvégzett munka után kapja az ember, hanem pusztán kor alapján, legyen valaki bármennyire is csapnivaló szakember, ha már 30 éve praktizál, jár neki).

2023. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van ha időpontot akarsz kérni telefonon, viszont ha ha fogod magad és elmész személyesen akkor húzzák a szájukat de beszorítanak két beteg közt és elvégzik a szükséges dolgokat. Így jártam pár hete.
2023. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!